ثبت نام ۲۷۰ هزار نفر در سامانه کارورزی/ پرداخت مستمری از محل بیمه بیکاری

ثبت-نام-270-هزار-نفر-در-سامانه-کارورزی/-پرداخت-مستمری-از-محل-بیمه-بیکاری

به گزارش بازخوان به نقل از میزان، طرح اشتغال جوانان از دو ماه گذشته آغاز و از اولین روز تیر ماه به صورت عملی به که اجرا درآمد، این طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج) برای افزایش مهارت و اشتغال‌پذیری جوانان، ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و پایدار جهت رفع مشکل جوانان جویای کار برای گروه سنی ۱۵ تا ۲۳ ساله در قالب اجرای دوره مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، و برای دانش‌آموختگان دانشگاهی در گروه سنی ۲۳ تا ۳۵ سال در قالب اجرای طرح کارورزی در سال ۱۳۹۶ همراه با برخی مشوق­های کارفرمایی متناسب با قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه کل کشور در سال­ جاری، طراحی شده است.

در مراحل اجرایی این طرح کاروزران ۴ تا ۶ ماه تحت آموزش قرار می‌گیرند و ماهانه تا سقف ۳۱۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که مسئولیت بیمه مدنی کارورزان نیز در این طرح بر عهده دولت است.

نکته قابل توجه اینجاست که تا زمان اتمام کارورزی و شروع به کار افراد بیمه بیکاری آن‌ها قطه نخواهد شد ولی پس از اشتغال از این طریق با توجه به اینکه در طرح کارورزی حق بیمه فرد نیز پرداخت می‌شود، پرداخت بیمه بیکاری منتفی خواهد شد.

در صورتی که صحت اطلاعات این کارشناس تأمین اجتماعی یعنی فرد بیکار پس از ثبت نام در سامانه کارورزی به گونه ای دیگر مقرری بیمه بیکاری خود را دریافت می کند. به طور مثال اگر تا کنون یک فرد بیکاری تحت پوشش بیمه بیکاری، حقوق حداقلی یعنی ۹۳۰ هزار تومانی دریافت می کرده است پس از ثبت نامه در سامانه کارورزی و تأکید و تحت آموزش قرار گرفتن در یک بنگاه تولیدی با دریافت حقوق ۳۱۰ هزار تومانی طرح کارورزی دیگر مقرری بیمه بیکاری ۹۳۰ هزارتومانی دریافت نخواهد کرد. بلکه سازمان تأمین اجتماعی مابه التفاوت آن را به نیروی کار تحت آموزش پرداخت می کند. یعنی مقرری بیمه بیکاری فرد حدود ۶۲۰ هزار تومان خواهد بود.

براین اساس آن دسته از افرادی که تحت پوشش بیمه بیکاری باشند، پس از ثبت نام در طرح کاروزی و دریافت آموزش مهارتی، مقرری بیمه بیکاری را کامل دریافت نمی کنند.بلکه سازمان تأمین اجتماعی مابه التفاوت آن را به نیروی کار تحت آموزش پرداخت می کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید