جایزه پلاتینو در دستان پدرو آلمودوار/ «شهروند ممتاز» پنج جایزه گرفت

جایزه-پلاتینو-در-دستان-پدرو-آلمودوار/-«شهروند-ممتاز»-پنج-جایزه-گرفت

پدرو آلمودوار کارگردان سرشناس سینمای اسپانیا در مراسم جوایز پلاتینو که به اسکار سینمای ایبرو آمریکا مشهور است، جایزه بهترین کارگردانی را از‌ آن خود کرد.

در چهارمین دوره مراسم جوایز پلاتینو فیلم «شهروند ممتاز» با دریافت پنج جایزه از جمله جوایز بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد پیشتاز شد. این فیلم نماینده آرژانتین در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار بود. این اثر کمدی به کارگردانی ماریانو کوهن و گاستون دوپار داستان نویسنده برنده اسکاری است که به شهر زادگاهش بازمی‌گردد.

در این مراسم پدرو آلمودوار جایزه بهترین کارگردانی را برای «خولیتا» دریافت کرد. «خولیتا» نیز نماینده اسپانیا در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار بود. او جایزه‌اش را به خانواده قربانیان جنگ داخلی اسپانیا تقدیم کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن نیز برای بازی در فیلم برزیلی «آکواریوس (برج دلو)» به سونیا براگا اهدا شد. این فیلم در شصت‌ونهمین دوره جشنواره کن به نمایش درآمده بود. براگا جایزه پلاتینو برای یک عمر دستاورد هنری را نیز در کارنامه دارد، که امسال به ادوارد جیمز اولموس ستاره فیلم «بلید رانر» اهدا شد.

فیلم «هیولایی صدا می‌زند» به کارگردانی جی.ای بایونا نیز چهار جایزه گرفت. این فیلم با حضور ستاره‌هایی چون لیام نیسن، فلیسیتی جونز و سیگورنی ویور جوایز بهترین تدوین، بهترین صدابرداری، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی صحنه را از آن خود کرد.

جوایز پلاتینو با مشارکت آکادمی سینمای ۲۳ کشور اسپانیایی‌زبان به علاوه برزیل و پرتغال با هدف تبدیل شدن به اسکار این بخش از سینمای جهان برپا شده است.

به گزارش خبر آنلاین، مراسم چهارمین دوره این جوایز در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد و سال آینده در مکزیک برگزار خواهد شد.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید