جهانگیری: زلزله تهران اخطاری جدی به همه ما بود

معاون اول رئیس جمهوری گفت: عزم دولت بر استحکام بخشی بافت های فرسوده و ناکارآمد و مراکز مهم جمعیتی است.

به گزارش بازخوان به نقل از ایرنا ، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح واحدهای مسکونی نوساز روستاهای زلزله زده ‘قلعه براشک و صالح خانی’ خراسان رضوی به خبرنگاران گفت: کشور ما بر روی گسل زلزله قرار دارد و دولت عزم جدی برای مقاوم سازی و بازسازی بافت های فرسوده دارد تا خسارات وارده را به حداقل برساند.
وی وقوع زلزله های اخیر در استانهای مختلف کشور و تهران را اخطاری جدی خواند و افزود: اگر شهر بزرگی مانند تهران دچار زلزله ای بزرگ بشود، آسیب های بسیار عظیمی به ملت ایران وارد می شود.
جهانگیری اظهار کرد: خوشبختانه از حدود ۶ میلیون واحد روستایی در کشور تا کنون کار بازسازی و مقاوم سازی ۲ میلیون واحد انجام شده و به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مردم روستا و نیز حمایت های دولت بقیه واحدها نیز در زمان کوتاهی استحکام بخشی می شوند.
وی بیان کرد: تجربه بازسازی روستاهای منطقه زلزله زده فریمان در استان خراسان رضوی نشان داد می توان در مقطع زمانی کوتاهی در کمتر از یک سال خانه ها را ساخته و تحویل مردم داد.
معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه دولت به اشتغال روستاییان، اظهار کرد: دولت در این زمینه منابع بسیار مناسبی اختصاص داده است و از نظر ما استاندار، فرماندار و بخشداری موفق است که بتواند از منابعی که تعیین شده بهترین استفاده را داشته و در هر روستا یک تا دو واحد تولیدی خوب ایجاد کند.
جهانگیری افزود: اشتغال جوانان تحصیل کرده روستایی می تواند به رونق اقتصادی روستاها منجر شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید