جیره بندی آب در استان نداریم اما شهروندان صرفه جویی کنند

جیره-بندی-آب-در-استان-نداریم-اما-شهروندان-صرفه-جویی-کنند

وی اظهار کرد: در ایران بطور متوسط در هر شبانه روز هر نفر ۱۹۷ تا ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کند که در کلانشهرها در اوج فصل گرما میزان مصرف به ۲۵۰ لیتر در روز هم می رسد، که شهر کرمانشاه هم درهمین حدود و گاها بیشترهم هست.
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در ادامه گفت: الگوی مصرف برای هر مشترک در ماه بین ۱۸ تا ۲۰ متر مکعب و در شهرهای گرمسیری هم تا ۲۴ مترمکعب است که این رقم از سوی مشترکان رعایت نمی شود.
او اضافه کرد که رعایت نکردن الگوی مصرف، استفاده از انشعابات غیرمجاز، وجود شبکه های فرسوده، حوادث ناشی از عملیات اجرایی سایر دستگاه ها، استفاده از سیستم های خنک کننده مثل کولرهای آبی در فصل گرما، مصارف غیرضرور وغیرمتعارف مثل شستن کوچه ها و معابر، حیاط خانه ها و شستن خودرو از جمله عواملی است که در افت فشار آب تاثیر دارد.
به گفته او، همچنین کنترل نکردن تاسیسات داخلی، وجود پدیده نوظهور ریزگردها، کمبود مخازن و اجرا نشدن خطوط بین مخازن و افزایش ظرفیت تصفیه و تامین آب در شرایط فعلی، اختلال در ایجاد تاسیسات از جمله برق و نقص در الکتروپمپ ها، کاهش منابع آبی مثل چشمه ها، سراب ها و چاه های آب نیز از دیگر دلایلی است که در توزیع آب و افت فشار و همچنین قطعی در برخی از مناطق شهر کرمانشاه و شهرهای استان تاثیرگذار است.
وی اظهار کرد که شرکت آب و فاضلاب ناچار به تعدیل فشار بر شبکه و اعمال محدویت در توزیع آب در ساعتی از شب در برخی مناطق شهر کرمانشاه است و این وضعیت برای رفاه حال آنها می باشد که در ساعات روز با کمبود آب مواجه نشوند.
مرادی در ادامه سخنان خود رعایت الگوی مصرف، کنترل مصرف آب ناشی از تاسیسات داخلی، جلوگیری مصارف غیرضروری و نامتعارف و استفاده از مخزن ذخیره و پمپ آب برای واحدهای بیش از سه طبقه که براساس مقررات مسئولیت تامین فشار به عهده خود مشترکان می باشد را به مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه توصیه کرد.
وی همچنین با یادآوری اینکه در فصل گرما هر مشترک چنانچه ۱۰ درصد از مصرف آب را صرفه جویی کند، به طور قطع ما با مشکل کمتری مواجه هستیم، اظهار امیدواری کرد با این راهکارها مصرف آب مدیریت شود و شهروندان ما را در ارائه خدمت بهتر یاری کنند.
او در ادامه با اشاره به اینکه براساس استاندارد جهانی و برپایه گزارش سازمان ملل هر فردی روزانه ۵۰ لیتر آب نیاز دارد تا بنوشد، غذا درست کند و نیازهای بهداشتی خود را مرتفع کند، گفت: سازمان جهانی بهداشت مقدار متوسط سرانه مصرف ۱۵۰ لیتر برای برآوردن نیازهای بهداشتی هر نفر در روز تعیین کرده است و از این رو طبق اعلام همین سازمان از کل آب های موجود جهان تنها سه درصد قابل دسترس است و باقی مانده آب دریا و غیرقابل نوشیدن است.
وی اظهار کرد که از این سه درصد، ۲٫۵ درصد به حالت یخ و در یخچال های قطب جنوب و قطب شمال قراردارد و در دسترس بشر نیست.
شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را در ۲۸ شهر استان زیرپوشش خدمات آب رسانی شرب سالم و بهداشتی دارد.
تعداد کل مشترکان آب استان کرمانشاه ۳۶۶ هزار و ۲۹۶ فقره و تعداد مشترکان فاضلاب نیز ۳۰۵ هزار و ۳۳۰ فقره است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ روستا است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید