حاجی‌بابایی: بودجه عمرانی ناچیز است/ غیرنفتی شدن را به فال نیک می‌گیریم

عضو کمیسیون برنامه و‌ بودجه نسبت به رویکرد دولت در اختصاص بودجه به طرح های عمرانی در سال ۹۷ انتقاد کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره کلیات لایحه بودجه ۹۷ که امروز از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شد اظهار کرد: در شرایط فعلی باتوجه به اینکه هنوز نمایندگان مجلس مطالعات و بررسی های خود را پیرامون لایحه بودجه ۹۷ اعلام نکردند نمی توان در این باره اظهارنظر قطعی و البته کاملی را ارائه کرد.

وی افزود: آنچه از سوی رئیس جمهور در صحبت هایشان در جلسه نوبت صبح مجلس مطرح شد گویای این است که دولت تلاش کرده است که بودجه را فارغ از اتکای صرف به درآمدهای نفتی تهیه و تنظیم کند که این موضوع را باید به فال نیک گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: آنچه در کلیات بودجه سال ۹۷ از سوی دولت در بخش های اقتصادی و با توجه به کنترل تورم صورت گرفته رویکردهای قابل قبولی است که امیدواریم شاهد تحقق و عملی شدن آنها نیز باشیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه به نظر می رسد بودجه دستگاه های اجرایی به نسبت طرح های عمرانی در بودجه ۹۷ بیشتر است تاکید کرد: متاسفانه این رویکرد نه تنها در دولت فعلی بلکه در دولت های گذشته نیز وجود داشته است، رویکردی که از نظر بنده غیرقابل قبول بوده و انتظار بود اصلاحات لازم درباره آن اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل اختصاص بودجه کم و ناچیز به طرح های عمرانی ما در سال های اخیر با پروژه ها عمرانی نیمه تمام بسیاری مواجه بودیم که بهتر بود دولت دوازدهم در جهت توجه به این بخش ردیف بودجه جدایی را در نظر می گرفت روندی که شواهد گویای عدم تحقق آن است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه نظر نمایندگان درباره کلیات بودجه سال ۹۷ هنوز مشخص نیست گفت: بدون شک بعد از آغاز بررسی بودجه در مجلس و تشکیل کمیسیون تلفیق می توان در این باره کامل و‌ جامع صحبت کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید