حاجی‌دلیگانی: مردم به سیف اعتماد نمی‌کنند/ وقفچی: عزمی برای رفع مشکلات سپرده‌گذاران وجود ندارد

حاجی‌دلیگانی:-مردم-به-سیف-اعتماد-نمی‌کنند/-وقفچی:-عزمی-برای-رفع-مشکلات-سپرده‌گذاران-وجود-ندارد

مسئولین همچنان در رفع مشکلات سپرده گذران موسسات مالی درجا می‌زنندعلی وقفچی نماینده مردم زنجان با اشاره به آخرین نتایج مشکلات سپرده‌گذاران موؤسسات اعتباری و تعهدات مسئولین در رفع این مشکلات،گفت: معتقدیم که متأسفانه عزمی برای رفع مشکلات سپرده‌گذاران وجود ندارد و کسانی که کوتاهی کرده‌اند به دنبال جبران مشکلات نیستند.

عضو کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس با اشاره به تعهدات مسئولین در جلسات خود با نمایندگان تصریح کرد: طبق این جلسات رئیس کل بانک مرکزی تعهد کرده بود مبالغی را به حساب مؤسسات واریز کنند و همچنین به مرور مشکلات سپرده‌گذاران را حل کنند اما متأسفانه تاکنون هیچ اقدام مؤثری انجام نشده است.

وقفچی با بیان اینکه تعیین تکلیف مشکلات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی تاکنون پیشرفتی نداشته است، ادامه داد: این در حالی است که مجلس زمانی را هم به مسئولین برای رفع مشکلات تعیین کرد اما نتایج مطلوبی به دست نیامد. بنابراین تا جایی که بنده اطلاع دارم به هیچ وجه تاکنون به سمت جلو حرکت نکردیم و همچنان درجا می‌زنیم که امیدواریم مسئولین در فرصت باقیمانده مشکلات را حل کنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: سؤال از رئیس جمهور همچنان با توجه به شرایط فعلی به قدرت خود باقی است و ما تلاش می کنیم تا این سؤال هرچه سریع‌تر به کمیسیون اقتصادی مجلس جهت تصمیم‌گیری ارجاع شود.

مردم دیگر به صحبت‌های آقای سیف اعتماد نمی‌کنند
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به پایان مهلت یک هفته‌ای مجلس به تیم اقتصادی دولت در جهت رفع مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی واعتباری گفت: بر اساس جلساتی که با حضور رئیس کل بانک مرکزی و نایب رئیس مجلس برگزار شد مقرر گردید دولت در یک هفته مشکلات موسسات مالی واعتباری را تعین تکلیف کند یعنی از آن اختیاراتی که دارد در جهت حل مشکلات استفاده کند تا منابع لازم به این موسسات تزریق شود. همچنین طی مهلت یک هفته‌ای مسئولین دولتی قول دادند تا لایحه جامعی را هم برای رفع مشکلات موسسات مالی به مجلس ارائه کنند اما درحال حاضر حدود ۱۰ روز از مهلت تعیین شده گذشته و همچنان نه بانک مرکزی کار جدی در این راستا انجام داده ونه اینکه لایحه‌ای که مد نظر بود به مجلس ارائه شده است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس با بیان اینکه نگرانی مردم همچنان نسبت به وضعیت سپرده خود در موسسات مالی پابرجاست، تصریح کرد: درحال حاضر ما از مسئولین گلایه داریم که چرا بسیاری از تصمیماتی که ریاست مجلس در مجلس در رابطه با مشکلات موسسات اتخاذ کرده‌اند از سوی دولتمردان عملیاتی نمی شود که این مسئله با شأن وجایگاه مجلس سازگاری ندارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد : باید به این نکته اشاره کنم که در جلسات تیم اقتصادی دولت با نمایندگان مجلس، نماینده دولت پذیرفت که از اختیارات کامل دولت در جهت کاهش و برطرف کردن مشکلات استفاده خواهد شد، که فعلا آثارش در جامعه مشاهده نمی شود.

حاجی دلیگانی با اشاره به مصاحبه‌های اخیر رئیس کل بانک مرکزی بیان داشت: معتقدم با وجود شرایط فعلی مردم دیگر به صحبت‌های آقای سیف اعتماد نمی‌کنند چرا که ایشان حرفی می‌زنند ولی وقتی ما سراغ شعب برخی از موسسات می رویم می بینیم که حرف آقای سیف آنجا حاکم نشده است و آن موسسه و آن شعبه هر کاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد.

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد: اگر هیئت دولت نسبت به جمع بندی که در مجلس درباره مشکلات موسسات مالی مطرح شده عمل نکند نمایندگان قطعا با این موضوع برخورد جدی خواهند کرد و از همه ابزارهای قانونی و ظرفیت‌هایی که دارند در جهت حمایت از منافع مردم، استفاده خواهند کرد.

حاجی دلیگانی افزود: ما هیچ شأنی جز خدمت گذاری به مردم نداشته و هیچ مسئولیتی جزاین که پیگیرمشکلات مردم باشیم نداریم.

وی با بیان اینکه مردم به موسسات مالی واعتباری اعتماد کرده‌اند، گفت: معقتدم تابلویی که بر سر درب این موسسات نصب شده زمانی مجوز داشته بنابراین مسئولین باید جوابگوی مشکلات فعلی مردم باشند. چرا زمانی که موسسه ای خطا کرده مسئولین با آن برخورد نکرده‌اند؟ چرا مالیات از آنها گرفته شده است؟ به اعتقاد بنده علت اینکه برخی مسئولین بانک مرکزی به وظایف خود عمل نمی کنند این است که این افراد نگران آینده خودشان هستند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید