حجت‌الاسلام صدیقی در نمازجمعه تهران: آیت‌الله بهشتی برای دفاع از خود در برابر جوسازی و تهمت‌ها لب نمی‌گشود

حجت‌الاسلام-صدیقی-در-نمازجمعه-تهران:-آیت‌الله-بهشتی-برای-دفاع-از-خود-در-برابر-جوسازی-و-تهمت‌ها-لب-نمی‌گشود

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه و سالگرد ۷ تیر اعلام کرد: هیچ‌جا ادعای دانشمندی و اندیشمندی از دکتر بهشتی نمی‌بینید. ایشان می‌گفت فلسفه را خوانده بودم اما وقتی با مرحوم علامه طباطبایی روبرو شدم، فهمیدم که چیزی نمی‌دانم. آیت‌الله بهشتی با فلسفه غرب و فلسفه هگل آشنایی داشت.

او گفت: آیت‌الله بهشتی به آقای قرائتی گفته بود من هزینه زندگی شما را تامین می‌کنم اما شما به هیچ اداره‌ای نرفته و این تخته سیاه را‌‌ رها نکنید. آقای بهشتی نخبه‌گزینی می‌کرد و برای این افراد کلاس می‌گذاشت و حتی بعضاً می‌گفت شما دروس حوزوی بخوانید، اما معمم نشوید. ممکن است دنیا علیه این لباس قیام کند و این لباس را در چشم دنیا ناراست جلوه دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امروز متعجم برخی مسئولان تحمل ندارند. منتظرند کسی چیزی بگوید که زود اقدام کنند، پاسخ دهند و حذف کنند. این رفتار درستی نیست. آیت‌الله بهشتی همه مخالفان خود را تحمل می‌کرد و در برابر آن همه تهمت و جوسازی سنگینی که علیه‌اش به‌وجود آورده بودند، برای دفاع از خود لب نمی‌گشود و این مسئله عظمت و تعبد او را نشان می‌داد.

حجت‌الاسلام صدیقی یادآور شد: آیت‌الله بهشتی هرگز به خود اجازه نداد، وقتی امام (ره) جر و بحث را نهی کرده بود، حتی در مقابل بنی‌صدر از خود دفاع کند.

او گفت: آیت‌الله بهشتی گوهر‌شناس بود. یکی از حقوق‌دان‌های مشهور که آثاری برجسته دارد، قصد داشت به انگلستان برود، آیت‌الله بهشتی گفتند اینجا بمان و به مملکتت خدمت کن. آن فرد حقوقدان گفت فرزندانی دارم که باید تحصیل کنند و نمی‌توانم خرج تحصیلشان را تامین کنم اما آیت‌الله بهشتی گفتند که ما هزینه تحصیل فرزندانتان را هم می‌دهیم. ببینید چه گوهری را از ما گرفتند.

او با اشاره به هفته قوه‌قضاییه به مطالبات مقام معظم رهبری از این دستگاه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی یک دستگاه احیای کننده حقوق عامه، کم کردن تجاوزهای متجاوزین و کاهش مشکلات اجتماعی است. قوه قضاییه در همه‌جا بر اساس قدرتی که از قانون اساسی می‌گیرد، دستش باز است. چتر نظارتی قوه قضایی باید همه‌جا باید احساس شود و پیش‌گیری کند، نه این‌که پس از بروز جرم از پرونده‌های اختلاس چندهزار میلیونی صحبت کنند. دیوان عدالت اداری باید نسبت به اجحافی که به کارمندان دولت از طریق دولت می‌شود، اقدام کنند.

صدیقی با تاکید بر این‌که فردی عالم و حوزه‌دیده در راس قوه قضاییه حضور دارد، گفت: توقع این است که نسبت به اموری که رهبر معظم انقلاب هشدار دادند، مثل بحث بورسیه‌ها که برخی مظلوم بودند و بار‌ها نزد ما هم آمدند اما صدایشان شنیده نشد، توجه بیشتری صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، صدیقی با بیان اینکه امیدواریم ان‌شا‌الله قضات ما بدانند بر لبه آتش هستند، اظهار داشت: قضاوت جای پارتی بازی و جهت‌گیری نیست. از لحاظ اشراف قانون و اجرای قانون مهم است. قضات بدانند که خدا انسان را تکریم کرده و انسان‌ها ارزشمند هستند. آنها پشت اتاق و جلوی میزهایتان تحقیر نشوند و برای خود ابهت قائل نشوید تا نتوانند حرف‌هایشان را بزنند.

او با بیان اینکه آل‌سعود و آل‌خلیفه را لعن و نفرین می‌کنیم، به هفته حقوق بشر آمریکایی اشاره و تصریح کرد: امریکا با آمدن ترامپ تیغ ظلم‌شان را تندتر کرده است. مردم یمن تحت سخت‌ترین فشارهای نظامی و اقتصادی هستند. کشوری را در حال ویران کردن هستند و انسانیت مدفون شده است. حقوق بشر اینها قلابی است و مظلوم‌کش است. اینها را نفرین می‌کنیم. از داخل عربستان خبر نداریم که با حمایت امریکا در شهرهای شیعه‌نشین چه جنایت‌هایی که نمی‌شود.

مشاور رئیس قوه قضاییه ادامه داد: هیچ کشوری را مانند آذربایجان سراغ نداریم که در انجام اعمال مذهبی محروم باشند حتی در کشورهای غربی نیز اینچنین نمی‌کنند. مجامع حقوق بشری خفه‌خون گرفته‌اند.

صدیقی با بیان اینکه یکی از مطالبات رهبری از قوه قضاییه رسیدگی به پرونده‌های حقوق بشری است، خاطرنشان کرد: البته قوه قضاییه قدم‌های خوبی برداشته است و به پرونده‌های مهمی رسیدگی شده است. البته ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم ولی لازم است در رابطه با پرونده‌های حقوق بشری و بین‌المللی رسیدگی کنند. ‌آیت‌الله زکزاکی به چه جرمی زندان است؟ پدر شش شهید به چه جرمی در زندان است؟ علمای آذربایجانی به چه جرمی در زندان هستند؟

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید