حذف ۳۳ میلیون یارانه بگیر هم مورد تایید دولت است و هم مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نظر مجلس و دولت نسبت به حذف ۳۳ میلیون یارانه بگیر مساعد است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان درباره اخبار منتشر شده پیرامون حذف ۳۳ میلیون یارانه بگیر در سال ۹۷ اظهارکرد: از همان ابتدا ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس جمعی از نمایندگان درخواست داشتند که یارانه تنها به خانوار نیازمند تعلق پیدا کند از این رو این موضوع با یک اولویت جدی در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: طبق تصمیم اتخاذ شده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در سال آینده ۳۷ هزارمیلیارد از بودجه به بخش یارانه‎ها اختصاص پیدا کرده که در این میان سهمی نیز به صورت مجزا به نیازمندان اختصاص پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس همچنین ۷ هزار میلیارد تومان به صورت مجزا برای خانوارهای نیازمند درنظر گرفته است که بدون شک دولت درباره نحوه تخصیص این بودجه و اینکه آن را به کمیته امداد اختصاص دهد مسئول است.

پورابراهیمی اظهار کرد: در صورت تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی و تایید آن در شورای نگهبان بدون شک بخش قابل توجهی از یارانه‎بگیران حذف می‎شوند که طبق آمارهای ارائه شده این رقم ۳۳ میلیون نفر است.

وی تاکید کرد: از منظر مجلس و همچنین دولتمردان یارانه باید در اختیار نیازمندان، افراد بی‎بضاعت و تحت تکلف کمیته امداد قرار گیرد از این رو بدون شک با تصویب مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی یارانه خانوار با درآمد بالا حذف خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: ما امیدواریم با عنایت نمایندگان مجلس و شورای نگهبان مصوبه کمیسیون تلفیق درخصوص یارانه‎ها تصویب شود تا بخشی از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‎ها به بودجه عمرانی اختصاص پیدا کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید