خانه‌های خالی و اجاره‌های نجومی در یاسوج

خانه‌های-خالی-و-اجاره‌های-نجومی-در-یاسوج

در حالیکه خانه های خالی در یاسوج جا خوش کرده‌اند، یافتن خانه ای با اجاره بها و قیمت مناسب سخت‌ترین کار ممکن در این شهر است چرا که به دلیل کافی‌نبودن نظارت‌مسئولان در حال حاضر صاحب خانه‌ها و مشاورین املاک قیمت های نجومی را برای اجاره دادن خانه‌ها تعیین می کنند.

گذری در کوچه پس کوچه‌های شهر یاسوج که این روزها واحدهای مسکونی آنچنانی در آن در حال قد کشیدن است نشان می دهد که افزایش ساخت و ساز مسکن نه تنها نقشی در کاهش قیمت مسکن نداشته بلکه موجب افزایش آسانسوری قیمت مسکن و اجاره بها در این شهر شده است.

برخی از شهروندان بر این باورند که عامل اصلی گرانی این بخش وجود بعضی از مشاورین املاک است که به شکل مافیایی با شکار زمین‌ها و املاک و تعیین قیمت‌های کاذب به منظور بهره بردن سود بیشتر عامل گرانی املاک در این شهر شده‌اند.

این روزها نرخ اجاره مسکن در این شهر با پایتخت ایران برابری می‌کند و اکثر مردم کم در آمد و آسیب پذیر به دلیل نداشتن توانایی کافی برای اجاره یا رهن مسکن، به حاشیه شهر یا روستاهای اطراف یاسوج پناه برده‌اند.

 

به گفته برخی کارشناسان، گرفتن مالیات از خانه‌های خالی و بدون سکنه، طرح عاقلانه‌ای برای رونق بازار مسکن و کاهش نرخ اجاره‌بهاست و می‌تواند، بیش از یک میلیون واحد مسکونی خالی را به بازار بیاورد اما مشکلات و پیچیدگی‌هایی که برای شناسایی واحدهای خالی از سکنه، وجود دارند، راه را برای انجام این کار بسته است.

طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی، به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای قانونی برای‌افزایش عرضه به بازار مسکن و کنترل قیمت‌ها مورد توجه است اما با این همه، بسیاری از کارشناسان معتقدند که این راهکار به‌تنهایی به تعادل در بازار مسکن منجر نخواهد شد.

افزایش بدون ضابطه اجاره بها قصه‌ای نیست که به تازگی در پایتخت طبیعت ایران زمین آغاز شده باشد چرا که این امر هر ساله در این شهر تکرار شده و هیچ مسئولی حاضر نیست تا در راستای ساماندهی وضعیت اجاره بها قدم بردارد.

به گفته برخی از صاحب نظران چنانچه مسئولان ذیربط با افزایش خودسرانه اجاره بها توسط صاحبخانه و بنگاه‌های املاک اقدام نکنند دیر یا زود اجاره یک خانه در حاشیه شهر نیز به قیمتی نجومی خواهد رسید

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید