خرید توربین نیروگاه های برق زنجان ، ثمره برجام

خرید-توربین-نیروگاه-های-برق-زنجان-،-ثمره-برجام

به گزارش بازخوان به نقل از ایرنا ، لازمه افزایش بهره وری در هر صنعتی استفاده از آخرین تکنولوژی هاست و این موضوع در صنعت برق بیشتر باید مد نظر قرار گیرد، موضوعی که مسئولان زنجان آن را با جدیت دنبال می کنند.
دی ماه سال گذشته بود که مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان خبر ساخت سه نیروگاه برق زنجان با استفاده از آخرین فناوری های روز را اعلام کرد.
بهمن قاضی زاده در ستاد اقتصاد مقاومتی راه اندازی ۳ نیروگاه بزرگ، احداث ۲ نیروگاه کوچک مقیاس و سایت نیروگاه های بادی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در برنامه اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی اعلام کرد ، نیروگاه هایی که می تواند علاوه بر تامین نیاز این استان به انرزی الکتریکی را پاسخ دهد، توانایی تامین برق مورد نیاز استان های همجوار را هم ایجاد می کند.
اما این پایان ماجرا نبود و با ورود سرمایه گذاران خارجی ، ساخت این نیروگاه ها چهره دیگری به خود گرفت ، اقدامی که خبر از تاثیر حذف تحریم ها می داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان مهمترین علت تاخیر ساخت نیروگاه های برق این استان را تحریم اعلام کرد تحریمی که مانع از خرید توربین های مورد نیاز این نیروگاه ها شده بود.
جواد رحمتی خبر خریداری این توربین های کلاس بالای نیروگاهی را داد، خبری که پیش از این قاضی زاده از ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی زنجان ۴ با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی کنسرسیوم شرکت های هیوندای و کپکو را داده بود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای به ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی یک هزار مگاواتی زنجان ۲ با سرمایه گذاری شرکت مپنا اشاره کرد و کلاس هر سه نیروگاه در دست ساخت را یک و با بالاترین فناوری موجود خواند.
قاضی زاده به قرارداد منعقد شده با شرکت پرشیان فولاد برای اجرای طرح توسعه ۲ واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سلطانیه اشاره کرد و فناوری مورد استفاده در آن را مطابق با آخرین تکنولوژی های روز برشمرد.
آثار برجام زمانی آشکار تر می شود که ۵۰۰ نفر در سه نیروگاه ساخته شده با سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورویی ارزی و ۱۰ هزار میلیارد ریالی داخلی مشغول بکار شوند، سخنی که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان مطرح می کند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید