خواننده ایرانی، درخواست ترکمنستان برای مهاجرت به آن کشور را رد کرد

خواننده-ایرانی،-درخواست-ترکمنستان-برای-مهاجرت-به-آن-کشور-را-رد-کرد

 به گزارش بازخوان و به نقل از خبرآنلاین؛ طاباق سعادتی، خواننده و نوازنده پیشکسوت موسیقی نواحی دشت ترکمن ایران گفت: من شبیه به خواننده‌ای ترکمنستانی می‌خوانم که فوت کرده و بهترین خواننده و نوازنده‌شان بوده است. ترکمنستانی‌ها به خاطر نزدیکی صدای من به او، مشتاق من هستند و می‌گویند ترکمنستان بیایی به تو کار می‌دهیم، خانه می‌دهیم و تحویلت می‌گیریم ولی من می‌گویم نه، چون در ایران زاده شده‌ام و برای ترکمن‌های ایران هم لازمم.

وی در ادامه گفت: من در سبک خیوه لولی که بسیار سخت است برنامه اجرا می‌کنم. باید صد در صد توان گلو را رویش بگذارید.
وی عنوان کرد: ۷۰ درصد مردم ترکمن ایران در مراسم‌شان از موسیقی محلی و نواحی استفاده می‌کنند ولی بیست، سی درصدی هم هستند که به سمت آکاردئون و ارگ و جاز و این‌ها رفته‌اند. پنج درصد ترکمن‌ها هم اصلا استفاده نمی‌کنند و می‌گویند گوش دادن به موسیقی خوب نیست.

طاباق سعادتی گفت: مسئولینی که صدای مرا می‌شنوند کمی به وضعیت موسیقی محلی برسند. چون اهالی موسیقی تا زحمت نکشند شما چیزی از آنها نمی‌بینید که خوشتان بیاید و باعث افتخارتان شوند.

 
بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید