خوشحالی به‌خاطر پایان امتحانات به سبک لبنانی!

خوشحالی-به‌خاطر-پایان-امتحانات-به-سبک-لبنانی!

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری تسنیم، روز گذشته (پنجشنبه) ساعاتی پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی صدای شلیک تیر هوایی در مناطق مختلف بیروت پایتخت لبنان شنیده شد.

تیراندازی‌های هوایی در این کشور در حالی اتفاق افتاد که پیش از این، «نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان در پیوست پیامک اعلام نتایج امتحانات نهایی از طریق تلفن همراه، تاکید کرده بود که تیراندازی هوایی برای اعلام خوشحالی از نتایج ممنوع است.

برخی از والدین و فرزندانشان نیز از انواع و اقسام نارنجک‌های دستی و فشفشه برای خوشحالی استفاده کردند که صدای آنها حتی از شلیک تیر هوایی بیشتر بود.

در همین رابطه «مروان حماده» وزیر آموزش و پرورش لبنان اعلام کرد که بیش از ۵۷ هزار دانش آموز در امتحانات مرحله متوسطه مدارس رسمی لبنان شرکت کردند که از این تعداد حدود ۸۲ درصد قبول شدند.

طبق این گزارش، بسیاری از مردم عادی در لبنان سلاح گرم دارند و معمولاً در مراسم‌های شادی و عزای خود اقدام به شلیک تیرهوایی می‌کنند.

طی سال‌های اخیر ده‌ها نفر بر اثر این نوع شلیک‌ها کشته شده‌اند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید