داشتن اعتیاد در سفر حج عواقب سنگینی دارد

داشتن-اعتیاد-در-سفر-حج-عواقب-سنگینی-دارد

علی مرعشی در تشریح برنامه‌های اعزام به حج درباره افرادی که دچار اعتیاد هستند، اظهار داشت: نخستین اعزام ۹ مرداد صورت می‌پذیرد و متعاقباً آخرین اعزام نیز ۱۴ شهریورماه است، بنابراین توصیه می‌شود افرادی که به عنوان زائر حج قصد اعزام به عربستان را دارند حتماً در صورت داشتن اعتیاد، در این مدت به نوعی ترک کنند.

مرعشی درباره برخورد کشور عربستان با افراد معتاد عنوان کرد: عربستان قوانین سختگیرانه ای در برخورد با معتادان دارد که یکی از آن موارد، زندان‌های سخت آنها است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تصریح کرد‌: افرادی که دچار اعتیاد هستند و به هر طریقی بتوانند از گیت‌های امنیتی و مراقبتی عربستان عبور کنند بدانند در طول زمان حج، هیچ چیزی برای تسکین اعتیاد آنها وجود ندارد و خود آنها دچار مشکلات عدیده ای می‌شوند  و نمی‌توانند مناسک را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، مرعشی خاطرنشان کرد: بنابراین افراد دچار اعتیاد و عازم به حج – حتماً در معاینات پزشکی به مسئله  اعتیاد خود اشاره کنند تا راهنمایی‌های لازم برای ترک به آنها داده شود و در صورتیکه فرد در همین مدت تا اعزام به عربستان، امکان ترک ندارد به صلاح خود و کشور نیست که به حج اعزام شود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید