دانشمند ایرانی موفق شد؛ با چند عصاره گیاهی از پیری جلوگیری کند

دانشمند-ایرانی-موفق-شد؛-با-چند-عصاره-گیاهی-از-پیری-جلوگیری-کند

به گزارش بازخوان و به نقل از مهر، به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، نورالدین بختیاری گفت: در این پژوهش ضمن استخراج ترکیب ضد پیری اورسولیک اسید از عصاره های گیاهی موفق به تولید کرم جوان کننده و ترمیم کننده پوست با اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو کشور شدیم.

این پژوهشگر تاکید کرد: Sirt یک پروتئین داستیلاز با فعالیت ضد پیری است که منجر به تنظیم سطح انرژی داخل سلولی می شود. اورسولیک اسید می تواند به افزایش بیان این پروتئین در اغلب بافت های بدن منجر شود، همچنین منجر به افزایش فعالیت این آنزیم شود.

بختیاری در خصوص ترکیبات موجود در کرم SIRT گفت: ترکیبات موثره موجود در این کرم علاوه بر اورسولیک اسید که از پوست سیب گرفته شده، حاوی ترکیبات موثره از سایر گیاهان است که همگی فعالیت ضد پیری یا جوان کننده دارند.

اورسولیک اسید(Ursolic acid ) یک تریترپنوئید پنتاسایکلیک است مقادیر زیاد این ماده، از سال ۱۹۲۰ به صورت گسترده در پوست گیاهان و ادویه جاتی مانند رزماری و آویشن پیدا شد.

این ماده قادر است حجم توده عضلانی را افزایش و توده چربی را کاهش دهد. 

نورالدین بختیاری دانش آموخته دکتری بیوشیمی از دانشگاه تربیت مدرس، دارای بیش از ۲۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر، ۴ ثبت اختراع و ۲ کتاب تالیفی و ترجمه است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید