دانشگاه علوم پزشکی ایران: از نظام پزشکی بپرسید چرا کیارستمی نبض نداشت

دانشگاه-علوم-پزشکی-ایران:-از-نظام-پزشکی-بپرسید-چرا-کیارستمی-نبض-نداشت

به گزارش بازخوان و به نقل از ایسنا، رضا پایدار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تشریح جزئیات مراحل درمانی آقای کیارستمی از ۱۳ فروردین ماه ۹۵ تا زمان رفتن این کارگردان به فرانسه، گفت: زمانیکه ما با دستور وزیر بهداشت پیگیری درمانی آقای کیارستمی را بر عهده گرفتیم، شرایط بسیار بی‌ثباتی داشتند. فشار خونشان پایین و نبض‌شان بسیار ضعیف بود. حال اینکه چرا اینگونه بود را باید از سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی پرسید.

وی در ادامه بیان کرد: همان شب اقداماتی انجام شد تا بالاخره صبح روز بعد فشار خون بالا آمد. بعد از آن تیمی متشکل از اساتید برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کار درمان آقای کیارستمی را بر عهده گرفتند و شرایط‌شان کنترل شد و از ICU به بخش منتقل شدند. بعد از پایدار شدن شرایط ایشان را به منزل منتقل کردیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: بعد از آن آقای کیارستمی یک روز تب کردند و بعد از چندی به بیمارستان آراد منتقل شدند و متوجه شدیم که دچار عفونت شده‌اند. از آنجایی که در آن زمان جراحی مجدد برایشان مناسب نبود چرک عفونت را با سی تی اسکن تخلیه کردیم و تب کاهش یافت و ایشان به بخش منتقل شدند.

وی در پایان اظهار کرد: بعد از این مسائل بود که موضوع رفتن به فرانسه برای ادامه درمان طرح شد اما ما به ایشان گفتیم حوصله کنید تا شرایط بهتر شوند اما آقای کیارستمی نپذیرفتند. در فرانسه هم با پسرشان ارتباط داشتیم اما یک روز اوایل صبح اعلام کردند که آقای کیارستمی در فرانسه فوت شده است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید