درخشان ترین کهکشان جهان هستی کشف شد

درخشان-ترین-کهکشان-جهان-هستی-کشف-شد

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، این کهکشان، تقریباً هزار بار پرنورتر از کهکشان راه شیری است البته در فاصله ۱۰ هزار میلیون سال نوری از زمین قرار گرفته است.

در کشف اخیر که در ژورنال اخترفیزیک به چاپ رسیده، یک خوشه کهکشانی بین ما و کهکشان پرنور مورد بحث قرار گرفته و در نقش یک تلسکوپ ظاهر شده تا نور حاصل را تا ۱۱ برابر نسبت به حالت عادی تقویت نماید. 

تقویت نور و تصاویر متعدد از این کهکشان که به واسطه اثر ریزهمگرایی گرانشی به دست آمده، به دانشمندان کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را در مورد ساختار این جرم فضایی به دست بیاورند. کهکشان درخشان جدید به خاطر شباهتش با کهکشان دیگری به نام «مژه کیهانی»، به «ابروی کیهانی» مشهور شده است. 

به خاطر فاصله بسیار زیاد با زمین، ما ابروی کیهانی را در مراحل اولیه شکل گیری اش (در حدود ۱۰ میلیارد سال قبل) مشاهده می کنیم. به گفته محققین مرکز IAC این اجرام فضایی، قوی ترین مناطق تشکیل ستاره در جهان هستی به شمار می روند و به همین دلیل دانشمندان می توانند اطلاعات فوق العاده ای را در مورد تشکیل کهکشان های بزرگ و ستاره ها به دست آورند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید