درگیری دو نماینده مجلس در صحن علنی مجلس

عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر و سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا بر سر بودجه عمرانی در جلسه امروز مجلس با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش سایت بازخوان به نقل از خبرگزاری ایسنا، عبدالحمید خدری در جلسه علنی امروز شنبه مجلس شورای اسلامی در اخطاری گفت: بودجه استان بوشهر در لایحه بودجه سال آینده بودجه مناسبی نیست و شما (لاریجانی) باید به تخصیص بودجه به ویژه بودجه عمرانی استانها توجه کنید.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: به برخی استان‌ها مانند استان گیلان بودجه‌های بیشتری تخصیص یافته و طبیعتا پروژهای بیشتری در این استانها افتتاح می شود.

لاریجانی در پاسخ به این اخطار نماینده مردم بوشهر ضمن وارد ندانستن این اخطار گفت: به این موضوع پایان دهید. از آقای نوبخت می خواهم مواردی که در بودجه عمرانی در ۱۰ ماهه اخیر به استان‌ها اختصاص یافته است به نمایندگان گزارش دهند.

این سخنان نماینده مردم بوشهر واکنش نمایندگان استان گیلان را در پی داشت و درخواست تذکر بر اساس اصل ۷۹ قانون اساسی را دادند.

اما با وجود تاکید رئیس مجلس بر پایان دادن به این سخنان و جلوگیری از اتلاف وقت مجلس، سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در دادن اخطار اصرار کرد.

دلخوش در سخنانی با قرائت قطعه شعری گفت: هر کس به طریقی دل ما می شکند، بیگانه جدا دوست جدا، بیگانه اگر می شکند حرفی نیست. من در تعجبم که آقای همکار چرا می شکند؟

وی گفت: متاسفانه هیئت رئیسه مجلس به یک نفر که معرکه می گیرد و دادوفریاد می کند، اجازه سخن گفتن می دهد. همه ایران سرای من است. ما در موضوع ریزگردها آبرو گذاشتیم. ۱۳ سال است که راه‌آهن استان گیلان در دست احداث است اما تا دو سال آینده هم افتتاح نمی شود. برخی آقایان در استانهایشان ۱۲ میلیارد دلار پروژه افتتاح کردند. ما نسبت به عملکرد رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتراض داریم. ایشان فکر می‌کنند که اگر سر سوزنی به استان گیلان کمک می‌کنند این کارشان تبعیض بین استانها است و تاکنون چنین کاری انجام نداده‌اند.

پس از این سخنان، جمعی از نمایندگان مجلس دلخوش و خدری را به کنار یکدیگر دعوت کرده و باعث پایان دادن این نزاع شدند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید