دست برتر کارگزارانی های شورا در شورای شهر پایتخت / دوگانه نجفی – هاشمی در اداره تهران

دست-برتر-کارگزارانی-های-شورا-در-شورای-شهر-پایتخت-/-دوگانه-نجفی-–-هاشمی-در-اداره-تهران

به گزارش بازخوان، نتایج این انتخابات از میان ۷ گزینه نهایی نشان می دهد که محمدعلی نجفی با ۲۱رای و سیدحسین مرعشی با ۲۰ رای، رای حداکثری اعضای منتخب شورای شهر پنجم تهران را دارند (اینجا بخوانید). این دو، هر دو از چهره های اصلی جریان کارگزارانی شورا هستند. با این تفاوت که نجفی در میان اصلاح طلبان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

پیش از این ۱۶ کاندیدا به عنوان نامزدهای نهایی شورای شهر پایتخت مطرح شده بودند (اینجا بخوانید) که حالا با انصراف محسن هاشمی و معصومه ابتکار به عنوان دو نامزد بالقوه، شانس هفت کاندیدای دیگر بیشتر شده است. از جمله آنها الهه کولایی است که در صورت انتخاب، اولین شهردار زن تهران خواهد بود (مصاحبه بازخوان با الهه کولایی را اینجا بخوانید).

با توجه به این نتایج به نظر می رسد که در انتخابات نهایی شهردار تهران، حسین مرعشی و محمدعلی نجفی باید به عنوان گزینه های نهایی با یکدیگر رقابت کنند اما به دلیل قرابت های نزدیک این دو از نظر سیاسی، این احتمال وجود دارد که یکی به نفع دیگری کنار بکشد. با توجه به اینکه پیش از این نجفی به دلیل بیماری قلبی از ریاست سازمان میراث فرهنگی استعفا داده بود، این احتمال وجود دارد که مرعشی در نهایت شهردار تهران شود.

با این وجود در شرایط کنونی این احتمال وجود دارد که در نهایت محمدعلی نجفی به عنوان شهردار و محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای شهر تهران انتخاب شود.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید