دلایل نابسامانی قیمت مرغ در بازار چیست؟

دلایل-نابسامانی-قیمت-مرغ-در-بازار-چیست؟

دلایل نابه سامانی قیمت مرغ در بازار چیست؟محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به نرخ های متفاوت مرغ در سطح شهر اظهار داشت: از ابتدای هفته نرخ هر کیلو مرغ در میادین ۶ هزار و ۹۴۰ تومان و در برخی مغازه ها بالای ۸ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی افزود: در حال حاضر نرخ هر قطعه جوجه یکروزه ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است که با این وجود حداقل قیمت هر کیلو مرغ باید ۸ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

یوسفی با اشاره به دلایل گرانی مرغ در بازار گفت: افزایش تقاضا، بالا بودن قیمت تمام شده،کاهش جوجه ریزی و تلفات در فصل گرما از جمله دلایل اصلی نوسانات قیمت به شمار می رود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: با وجود نرخ بالای جوجه یکروزه مرغداران گوشتی تا ۱۵ روز گذشته با زیان روبرو بودند که در وضعیت فعلی تا حدودی شرایط برای آنها متعادل شده است.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی نرخ منطقی هر کیلو مرغ در سال ۹۳ را ۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد، تصریح کرد: در حال حاضر با احتساب افزایش قیمت جوجه، نهاده ها و سایر هزینه های جانبی قیمت بالاتر از این رقم خواهد بود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید