راهکار حل مشکل موسسات مالی ایجاد «خط اعتباری» با مجوز مجلس است

راهکار-حل-مشکل-موسسات-مالی-ایجاد-«خط-اعتباری»-با-مجوز-مجلس-است

به گزارش بازخوان به نقل از مهر ، محمد حسینی درخصوص موسسات مالی و اعتباری گفت: در اجرای قوانین کشور در بازار پولی و مالی بانک ها به عنوان مهمترین رکن فعالیت می کنند که مجوز آنها توسط بانک مرکزی صادر می شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس اظهار داشت: صندوق های قرض الحسنه نیز در کشور بر اساس جمع منابع توسط تعدادی از افراد و برای رفع مشکلات قشر خاصی به صورت ثبت شده و نشده فعالیت می نمایند که حساب این صندوق ها اکثرا در بانک ها می باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: یکی از انواع موسسات مالی تشکیل تعاونی اعتبار است که در اجرای قانون تعاونی ها بر اساس میزان سهام و حق السهم تعدادی سهامداران تشکیل و حق گردش مالی صرفا در بین سهامداران موسسات می باشد.

وی ادامه داد: صورت های مالی و نظارت این موسسات در طول فعالیت برعهده وزارت تعاون است و درصدی از سهم سود این تعاونی ها نیز برای مجاب کردن به این وزارتخانه واریز می شود. لذا هر گونه تخلف در موسسات کاسپین و فرشتگان تا زمانی که در قالب تعاونی اعتبار فعالیت می کنند بر عهده وزارت تعاون بوده است.

حسینی گفت: موسسات مالی و اعتباری در راستای مدیریت یکپارچه و داشتن فعالیت در چارچوب بانک مرکزی و با اخذ مجوز برای ادغام و رعایت شرایط آن در حال حاضر ادغام شده و دارایی های آنها و سپرده هایشان انتقال یافته و همچنین مطالبات و فعالیت های آنان نیز آغاز شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ سود بالا یا پرداخت سود سپرده های بیش از نرخ های رسمی کشور موجب مغایرت های قانونی و عدم نظارت به موقع بانک مرکزی موجب مشکلات اساسی در حوزه مالی و در نهایت در اقتصاد کشور شده است.

وی تاکید کرد: جهت رفع این مشکل ها بایستی دولت و بانک مرکزی ابتدا با دو رویکرد جلوگیری از موارد مشابه و ادغام برای رفع مشکل سپرده گذاران در این موسسات عمل کنند.

حسینی اظهار داشت: با توجه به حجم سپرده موجود و میزان دارایی های موسسات مذکور باید روش دقیق و مناسب برای حل مشکلات سپرده گذاران اندیشیده شده و برای جبران کسری منابع از طریق خط اعتباری با مجوز قانونی از مجلس و مابقی آن برای تامین منابع از محل های خاص اقدام شود تا آرامش به مردم برگردد.

وی بر لزوم برخورد با متخلفین به صورت خاص و در کمترین زمان در قوه قضاییه تاکید کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید