رخشان بنی‌اعتماد برای داوری به جشنواره ونیز می‌رود

رخشان-بنی‌اعتماد-برای-داوری-به-جشنواره-ونیز-می‌رود

با اعلام نام اعضای هیات داوری بخش‌های مختلف جشنواره ونیز مشخص شد که رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سرشناس سینمای ایران یکی از اعضای هیات داوران بخش رقابتی افق‌های جشنواره است.

امی کانان مان، کارگردان آمریکایی و مارک کازینس، فیلمساز ایرلندی، آندریاس دوپار، فیلمنامه‌نویس آرژانتینی، فین تورچ، فیلمساز بلژیکی و ربکا زلاتوفسکی، فیلمساز فرانسوی دیگر اعضای این هیات داوری به ریاست جیانی آملیو کارگردان ایتالیایی هستند.

بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم «نیکو ۱۹۸۸» به کارگردانی سوزانا نیچیارلی آغاز به کار می‌کند.

هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز از هشتم تا ۱۸ شهریور (۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر) برگزار می‌شود. همانگونه که پیش از این اعلام شده بود در این دوره از جشنواره فیلم ونیز، آنت بنینگ ریاست هیات داوری بخش رقابت اصلی را برعهده دارد.

بنینگ نخستین زنی است که از سال ۲۰۰۶ به این سو برای ریاست هیات داوران بخش رقابت اصلی جشنواره ونیز برگزیده می‌شود. او ریاست هیات داورانی را برعهده دارد که برندگان جوایز اصلی جشنواره از جمله شیرهای طلایی و نقره‌ای را انتخاب می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، بخش رقابت اصلی جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم «کوچک شدن» به کارگردانی الکساندر پاین شروع می‌شود. از دیگر فیلم‌های تایید شده برای حضور در جشنواره می‌توان به «روح‌هایمان در شب» با بازی جین فوندا و رابرت ردفورد اشاره کرد. ردفورد و فوندا در جشنواره ونیز جایزه یک عمر دستاورد هنری می‌گیرند.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید