رشوه ۴۵۰ میلیارد دلاری محمدبن سلمان به آمریکا/تحریم های ایران را لغو نکنید

محمدبن سلمان ولیعهد عربستان برای ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران به این کشور رشوه داد.

به گزارش بازخوان به نقل از سایت انتخاب، روزنامه الدیار چاپ بیروت نوشت: «معامله قرن» دربردارنده توافقی برای صلح بین دولت اسرائیل و دولت فلسطین است و براساس آن، مرزهای کرانه باختری با اردن نیز تحت سیطره ارتش اسرائیلی خواهد بود، نه ارتش فلسطین، یعنی این دولت حق ندارد در این منطقه ارتش یا سلاحی داشته باشد، بلکه تنها می تواند از کانتینرها و اتومبیلهایی برای اداره امور جزئی دولت کوچک فلسطین در کرانه باختری استفاده کند!

این روزنامه عرب زبان ادامه داد: ولی عهد سعودی با این توافق موافقت نموده و وعده این پذیرش را به رئیس جمهور آمریکا داد. علاوه بر این در مقابل پایبندی ترامپ به تحریمهای ایران و ایستادگی در برابر نفوذ آن در منطقه، در نخستین سفر ترامپ به ریاض، مبلغی حدود ۴۵۰ میلیارد دلار را بعنوان اولین قسط عربستان به آمریکا، پرداخت و در قبال فروش ارزان نفت به ایالات متحده، دولت ترامپ متعهد به افزایش تعداد پایگاههای هوایی آمریکا در عربستان سعودی، از ۴ پایگاه، به ۷پایگاه و استقرار سامانه های دفاع هوایی در مقابل جنگنده های ایرانی، بویژه موشکهای بالستیک شد.

پس از آنکه بن سلمان چراغ سبز موافقت عربستان با معامله قرن را به ترامپ نشان داد، بر پادشاه اردن نیز فشار آورد تا در کنفرانس استانبول که علیه موضع رئیس جمهور آمریکا در مورد قدس بود، شرکت نکند. اما پادشاه اردن با این مساله مخالفت کرد و بلافاصله ولی عهد سعودی کمک مالی عربستان به اردن را قطع کرد؛ چرا که با توجه به مفاد توافق قرن و نقش اردن در آن، موافقت این دولت با توافق مذکور، امری ضروری به شمار می آمد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید