رفع موانع قطار شهری و بافت فرسوده با حضور بانک شهر محقق شد

رفع-موانع-قطار-شهری-و-بافت-فرسوده-با-حضور-بانک-شهر-محقق-شد

به گزارش بازخوان به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر این‌که رفع موانع قطار شهری و بافت فرسوده با حضور بانک شهر محقق شد، گقت: حضور این بانک به عنوان پشتیبان مالی برای مدیریت شهرهای مختلف، راهکاری ارزنده و تاثیرگذار در اجرای پروژه‌های شهری است.

براتعلی خاکپور با بیان این مطلب اظهارکرد: بودجه جاری شهرداری‌ها به تنهایی پاسخگوی پروژه‌های عظیم در کلانشهرها نیست.

وی افزود: شهرداری باید بتواند براساس ضوابط موجود پشتیبانی بانک شهر را به دست بیاورد تا با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی این بانک در جهت پیشبرد پروژه های شهری گام بردارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: حضور بانک شهر در کنار شهرداری‌ها تسریع و پیشرفت را در پروژه های شهری حاصل کرده و موجب بهبود و توسعه زیرساخت های کلانشهرها شده است.

خاکپور تصریح کرد: اگر شهرداری را به عنوان یک سازمان و متولی اصلی عمران شهری در در نظر بگیریم این سازمان با گستردگی فعالیت‌های خود به سبب حجم مبادلات مالی و به جهت حجم سرمایه گذاری های مختلفی که در پروژه های شهری دارد، توانایی تامین منابع مالی را به صورت یکجا نداشته و از این رو باید با بانکی تخصصی در حوزه شهری همانند بانک شهر تعامل داشته باشد.

وی تصریح کرد: حضور بانک شهر در کنار شهرداری‌ها سبب پیشرفت پروژه‌های شهری خواهد شد که نهایتا به ارائه خدمات بهتر و اجرای برنامه ها با زمانبندی مشخص منجر می شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره خطوط قطار شهری و بافت های فرسوده در شهر مشهد خاطرنشان کرد: هزینه ساخت قطار شهری آنقدر زیاد و از طرفی دیگر حجم بافت های فرسوده در شهر انقدر گسترده است که شهرداری با منابع مالی خود نمی توانست پاسخگوی هر دو مورد باشد اما در این راستا نیز بانک شهر با حضور به موقع خود بسیاری از موانع را رفع کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید