رقابت سخت تجربی‌ها/ داوطلبان ریاضی و انسانی به سر جلسه بروند، دانشجو می‌شوند

رقابت-سخت-تجربی‌ها/-داوطلبان-ریاضی-و-انسانی-به-سر-جلسه-بروند،-دانشجو-می‌شوند

به گزارش بازخوان، آخر همین هفته دانش‌آموزانی که هوای دانشجو شدن در سر دارند سر جلسه کنکور حاضر می‌شوند. کنکور از زمان برگزاری، یکی از بزرگ‌ترین چالش های زندگی نوجوانان است. اما حالا همه داوطلبان لازم نیست استرس داشته باشند. دانش آموزانی که در گروه رشته‌های علوم ریاضی و علوم انسانی ثبت نام کرده‌اند اگر دغدغه رشته خاصی را نداشته باشند، کافی است تنها در محل برگزاری آزمون حاضر شوند.

ظرفیت پذیرش دانشجوی دانشگاه‌ها برای گروه ریاضی ۲۵۰هزار نفر است در حالی که حدود ۱۵۰هزار نفر – ۵۰هزار دختر و ۱۰۰هزار پسر داوطلب دارد. ظرفیت پذیرش دانشجوی دانشگاه ها برای گروه علوم انسانی ۳۰۰هزار نفر است و حدود ۱۸۰هزار نفر – ۱۱۰هزار دختر و ۷۰ هزار پسر متقاضی دارد بنابراین تمامی داوطلبین این دو رشته می توانند وارد دانشگاه شوند.

رقابت در میان داوطلبین گروه تجربی اما جدی است؛ به ازای هر ۳٫۶ داوطلب تنها یک صندلی در دانشگاه‌ها وجود دارد. حدود ۵۸۰هزار نفر – ۳۷۰هزار دختر و ۲۱۰هزار پسر- داوطلب در این گروه به سر جلسه آزمون می روند اما تنها ۱۶۰ هزار کرسی دانشگاهی منتظر آنهاست.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید