رهبر کره شمالی دستور بازگشایی مرز با کره جنوبی را صادر کرد

به گزارش بازخوان به نقل از رویترز، یک مقام رسمی کره شمالی که نامش فاش نشده تاکید کرد: رهبر کره شمالی دستور داده است تا مرز مشترک با کره جنوبی که برای مدت زمان طولانی بسته بوده، بازگشایی شود. بازگشایی این مرز برای انجام مذاکرات بین مقام های ارشد دو کشور بوده است.

این مذاکرات با هدف آغاز گفتگوهای رسمی درباره اعزام ورزشکاران کره شمالی به بازی های المپیک زمستانی است که قرار است ماه آینده در کره جنوبی برگزار شود.

این مذاکرات قرار است ۹ ژانویه یعنی سه شنبه هفته آینده انجام گردد. البته آمریکا اعلام کرده است که مذاکرات بین کره جنوبی و کره شمالی را جدی تلقی نمی کند، آن هم تا زمانی که پیونگ یانگ تمایل و عزمی برای متوقف کردن برنامه های هسته ای و موشکی نداشته باشد.

مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: بهبود و ارتقای روابط بین کره جنوبی و کره شمالی، با حل و فصل مساله هسته ای کره شمالی در ارتباط است.

اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی یک روز پس از آن است که کره شمالی پیشنهاد مذاکره با سئول را مطرح کرده ولی همچنان بر دنبال کردن برنامه تسلیحات هسته ای خود تاکید داشته است.

رهبر کره شمالی در پیام سال جدید میلادی اعلام کرد کشورش به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شده است.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید