روحانی: بدون رای و نظر مردم نمی‌توانیم مسیر پیشرفت را بپیماییم

رییس‌جمهور با بیان اینکه مردم هستند که در کنار دولت می‌توانند موجب پیشرفت کشور شوند، گفت که بدون حضور، نظر و رای مردم و حتی بدون انتقاد مردم نمی‌توانیم مسیر پیشرفت و سعادت را بپیماییم.

به گزارش بازخوان به نقل از  ایسنا، حسن روحانی که به کرمان سفر کرده در جمع مردم سیرجان در ورزشگاه این شهر، ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: برای من جای افتخار است که در ایام مبارک دهه فجر و در سالروز ورود امام بزرگوار به کشور توفیق یافتم تا در میان شما مردم خونگرم و دلاور و انقلابی و ایثارگر استان کرمان، شهر کریمان و در جمع شما مردم وفادار شهر زیبای سیرجان باشم. برای ما این روزها یادآور دلاوری مردم شجاع سرزمین‌ ماست؛ مردمی که به صحنه آمدند، فداکاری کردند، ایثار کردند و حکومت مورد نظر خودشان را بر مبنای شرع مقدس اسلام و نظر، رای و حاکمیت مردم به نام جمهوری اسلامی ایران بنا نهادند.

وی افزود: ما مردم ایران افتخار می‌کنیم که تنها انقلابی را به ثمر رساندیم که هیچ قدرت خارجی و هیچ ابرقدرتی پشت این انقلاب و حامی آن نبود. خود مردم به تنهایی با اتحادشان، ایثارشان و فداکاری‌شان در برابر رژیم تا دندان مسلحی ایستادند که همه ابرقدرت‌ها از آن رژیم حمایت می‌کردند اما مردم با دست خالی و با ایثار و فداکاری، نظام دیکتاتوری را در این سرزمین سرنگون کردند و برای اولین بار در تاریخ زندگی‌شان پای صندوق رای حقیقی و واقعی قرار گرفتند.

رییس‌جمهور ادامه داد: هنوز دو ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که امام (ره) مردم را پای صندوق رای دعوت کرد. ۱۰ و ۱۱ فروردین سال ۵۸ مردم پای صندوق، نظام مورد نظر خود را انتخاب کردند. در تاریخ انقلاب‌های دنیا پیدا نمی‌کنیم که بعد از انقلابی در کمتر از دو ماه پای صندوق آرا آمده باشند. ما به هویت اسلامی‌مان، فرهنگ اسلامی و راه پیامبر و اهل بیت (ع) و یک حکومت مردم‌سالار با ایثار و فداکاری مردم دست یافتیم.

روحانی همچنین گفت: ما در کل منطقه و جهان افتخار می‌کنیم که نظام‌مان و شکل نظام را مردم با رای خود انتخاب کرده‌اند و این مردم هستند که از نظام، میهن و کشور حفاظت می‌کنند و این شما مردم هستید که در کنار دولت می‌توانید پیشرفت ایران بزرگ را بسازید. بدون حضور، نظر و رای مردم و حتی بدون انتقاد مردم نمی‌توانیم مسیر پیشرفت و سعادت را بپیماییم.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید