رییس سازمان سینمایی: بودجه ۹۷ برای سینما کافی نیست

رییس سازمان سینمایی ایران گفت: رشد این بودجه نسبت به سال گذشته بسیار اندک است مثلا در حوزه هایی ۴ درصد و یا حداکثر ۷ درصد است.

به گزارش بازخوان و به نقل از مهر، محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی درباره بودجه پیشنهادی دولت در حوزه سینما برای سال ۹۷ و اینکه چقدر این رقم ها با مشورت وی تعیین شده است، گفت: فرآیند بودجه نویسی فرآیندی طولانی است و چندین ماه است که دوستان ما با سازمان بودجه و افرادی که کارشان تدوین بودجه است در تماس هستند.

وی در پاسخ به اینکه این بودجه چقدر با برنامه هایی که توسط سازمان سینمایی اعلام شده تناسب دارد، بیان کرد: فاصله بسیار زیاد است. رشد این بودجه نسبت به سال گذشته بسیار اندک است مثلا در حوزه هایی ۴ درصد و یا حداکثر ۷ درصد است.

حیدریان درباره تحقق برنامه ها با توجه به بودجه پیشنهادی عنوان کرد: ما برنامه های جدیدی داشتیم که امیدواریم بتوانیم از محل های دیگری بویژه با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت برای سینما، بودجه آنها را تامین کنیم.

رییس سازمان سینمایی گفت: سینما باید در سال آینده گام های بلندی بردارد و چاره ای هم ندارد. البته بخش خصوصی به میدان آمده است و سرمایه گذاری اصلی را آنها انجام می دهند و باید بتوان برای تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز از تسهیلات استفاده کرد. حوزه فرهنگ حوزه ای نیست که بتواند تسهیلات را به عنوان یک وام تجاری مورد استفاده قرار دهد بلکه حتما باید این تسهیلات به صورت قرض الحسنه باشد و ما در تلاشیم که بتوانیم حداقل در این زمینه امکانی را ایجاد کنیم.

وی درباره اینکه این بودجه چقدر می تواند جشنواره ها را تامین کند پاسخ داد: اساسا من فکر نمی کنم این بودجه به جشنواره ها برسد چرا که آنقدر این بودجه فشرده است و آنقدر نیاز ما به برنامه های جدید زیاد که من از امسال این تنگنا را برای برنامه ها و جشنواره ها احساس می کنم و به دبیران جشنواره ها هم گفته ام که به سمت تامین بودجه جشنواره ها از طریق شرکا و یا علاقه مندان و حامیانی که می توانند پیدا کنند، بروند. حتی جشنواره هایی که اکنون در حال برگزاری هستند نیز شامل این نکته من می‌شود و به این ترتیب بودجه شان تامین می‌شود.

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید