رییس هیئت مدیره سامسونگ چهل و پنجمین ثروتمند دنیا شد

رییس-هیئت-مدیره-سامسونگ-چهل-و-پنجمین-ثروتمند-دنیا-شد

به گزارش بازخوان و به نقل از دیجیاتو، رئیس هیئت مدیره مجموعه سامسونگ آقای «لی کان هی» که به همراه پسرش در مقام اول و دوم لیست ثروتمندترین افراد کره جنوبی قرار دارند، در سه ماه گذشته با رشد ۲۳ پله ای در شاخص ثروت جهانی، حالا رتبه ۴۵ فهرست ثروتمندترین افراد دنیا را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارشات موجود، ارزش کل دارایی های آقای لی برابر ۱۸٫۵ میلیارد دلار بوده که رشد ۴٫۴ میلیارد دلاری را در هفت ماه اخیر نشان می دهد. طبق همین گزارشات، مهمترین عامل افزایش ثروت رئیس سامسونگ، ثبت بالاترین سود ناخالص شرکت تا به امروز بوده که موجب افزایش ۳۲٫۸ درصدی ارزش سهام کمپانی کره ای شده است.

قیمت هر سهم از سامسونگ الکترونیکس در پایان ساعت کاری بازار بورس روز جمعه معادل ۲۰۷۰ دلار به ثبت رسیده که ارزش کل سهام شرکت را به ۲۱۷ میلیارد دلار افزایش داده است. گفتنی است کمپانی مذکور سال گذشته سود عملیاتی ۷ میلیارد دلاری را برای امسال پیش بینی کرده بود که حالا با تغییرات جدید، کسب سود ۱۲ میلیارد دلاری را دور از انتظار نمی بیند.

لازم به ذکر است که آقای لی به تنهایی سهامی به ارزش ۱۲٫۶ میلیارد دلار از کمپانی را در اختیار دارد که در کنار دارایی های قابل توجه وی در صنعت بیمه عمر و شرکت ساخت و تجارت سامسونگ، منابع اصلی درآمد ثروتمندترین شهروند کره جنوبی را تشکیل می دهند.

گفتنی است آقای لی به همراه فرزند خود «لی جائه یونگ» (که او نیز با ارتقاء ۴۰ پله ای در رتبه ۱۹۹ فهرست جهانی قرار دارد)، در مجموع درآمدی معادل ۱۷ تا ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی کره جنوبی را در سال رقم می زنند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید