زخمی شدن ۷۶ تن در اعتراضات به نشست گروه ۲۰ در آلمان

زخمی-شدن-۷۶-تن-در-اعتراضات-به-نشست-گروه-20-در-آلمان

نیروهای پلیس در هامبورگ برای متفرق کردن معترضان از آب پرفشار استفاده کردند.

پلیس آلمان اعلام کرد، انتظار می‌رود نزدیک به ۱۰۰ هزار معترض از سراسر اروپا و کشورهای دیگر در آستانه برگزاری نشست گروه بیست به این شهر بروند و در حین برگزاری نشست گروه ۲۰ تظاهرات “به جهنم خوش آمدید” را برگزار کنند. بر همین اساس پلیس آلمان بیش از بیست هزار نیرو به این شهر اعزام کرده است.

در طول روزهای گذشته نیروهای پلیس بارها از معترضان ضد کاپیتالیسم خواسته‌اند که متفرق شوند. همچنین روز سه‌شنبه در پی به خشونت کشیده شدن تظاهرات در هامبورگ پنج نفر زخمی شدند.

حضور دونالد ترامپ، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهور آمریکا، ترکیه و روسیه باعث افزایش خشونت‌ها در تظاهرات اخیر شده است.

نشست گروه ۲۰ قرار است امروز و فردا به مدت دو روز برگزار شود.

انتظار می‌رود ترامپ و پوتین در حاشیه این نشست با یکدیگر دیدار کنند. گفته می‌شود آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز تلاش خواهد کرد تا تغییرات آب‌وهوایی و توافق تجارت آزاد را در اولویت‌های نخست این نشست قرار دهد.

مرکل معتقد است محل تولدش به عنوان یک شهر ثروتمند بندری و نمادی از تجارت آزاد بهترین مکان برای میزبانی از سران اقتصادهای صنعتی و در حال توسعه است.

 به گزارش ایسنا، با این حال این تصمیم با توجه به تاریخچه این شهر در اعتراضات ضد ساختارگرایی و تظاهرات اعتراضی سالیانه، باعث شده نشست .

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید