زنگنه: ما امروز به خاطر اقتصاد سیاسی کتک می خوریم

زنگنه:-ما-امروز-به-خاطر-اقتصاد-سیاسی-کتک-می-خوریم

به گزارش بازخوان به نقل از ایرنا،« بیژن زنگنه» در همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در پژوهشگاه صنعت نفت ، با بیان این که اقتصاد سیاسی به معنای تاثیر اقتصاد بر ساختار قدرت است، ادامه داد: اگر امروز تحت فشار قرار می گیریم، به دلیل این است که اقدام های ما از طریق اقتصاد بر ساختار اجتماعی و ساختار سیاسی تاثیر می گذارد.
وزیر نفت با بیان این که فقر مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، افزود: باید از روز اول در تعریف یک طرح، به مسایل اجتماعی آن نیز توجه شود.
زنگنه با اشاره به اینکه در مناطق جدید نفتی، مانند پارس جنوبی و غرب کارون طرح های اجتماعی اجرا می شود اضافه کرد: بر اساس مصوبات، سه درصد از ارزش طرح های اجرا شده در این مناطق، صرف مسایل اجتماعی می شود.
وی به دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اشاره کرد و گفت: ۹۹ درصد کارکنان سکوهای نفتی، ۸۷ درصد ساکنان عسلویه و نخل تقی، ۸۵ درصد رای دهندگان پتروشیمی ها و ۸۶ درصد رای دهندگان پالایشگاه ها به حسن روحانی رای دادند.
وزیر نفت افزود: در شهرهای نفتی خوزستان نیز نسبت به سایر مناطق، دکتر روحانی رای بیشتری را کسب کرد.
زنگنه گفت: این مسایل نشان می دهد عملکرد بخش نفت نه تنها باعث دلزدگی نشده، بلکه تاثیر مثبت داشته است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید