زنگ خطر رشد جمعیت سالمندی برای سیاستمداران

زنگ-خطر-رشد-جمعیت-سالمندی-برای-سیاستمداران

به گزارش بازخوان و به نقل از ایسنا، محسن سلمان‌نژاد در همایش بین المللی «سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاستگذاری» در تبریز با بیان اینکه افزایش رشد جمعیت سالمندی کشور زنگ خطری برای سیاستمداران است، اظهار کرد: اکنون رشد جمعیت سالمندی، گریبانگیر کشورهای دنیاست. کشور ایران نیز به سمت رشد جمعیت سالمندی پیش می‌رود، باید به بحث ارتقاء خدمات سالمندی نیز توجه ویژه‌ای شود. 

وی با بیان اینکه افزایش رشد جمعیت سالمندی می‌تواند بار اقتصادی برای کشورهای و دولت‌ها داشته باشد، اعلام کرد: دولت‌ها باید نظام بودجه‌ای کشور را طوری تنظیم کنند که سهم مناسبی از آن برای ارائه خدمات به سالمندان تخصیص یابد. 

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: اگر از رشد جمعیت سالمندی پیشگیری نشود، دولت‌ها بار اقتصادی فراوانی متحمل خواهند شد. وی بیان کرد: رشد جمعیت سالمندی یکی از چالشهای مهم قرن بیست و یکم است. باید از دانش کشورهای دنیا برای پیشگیری از رشد جمعیت سالمندی بهره کافی برد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید