سارقان نقاشی‌های ۲۹ میلیون دلاری گیر افتادند

سارقان-نقاشی‌های-۲۹-میلیون-دلاری-گیر-افتادند

 

 پنج نقاشی اثر فرانسیس بیکن نقاش بریتانیایی سال ۲۰۱۵ دزدیده شدند. این نقاشی‌ها بیش از ۲۹ میلیون دلار ارزش دارند.

به  گزارش خبرآنلاین، خوزه کاپلو، دوست فرانسیس بیکن مالک این تابلو‌ها است و آن‌ها را در خانه‌اش در مادرید نگهداری می‌کرد. سرقت این تابلوها بزرگترین دزدی آثار هنری معاصر در اسپانیا به شمار می‌رفت.

بیکن که سال ۱۹۹۲ بر اثر حمله قلبی در مادرید از دنیا رفت، ۸۲ سال پیش از آن در دوبلین به دنیا آمده بود. او در مقام نقاشی خودآموخته با اینکه هیچگونه آموزش آکادمیک ندیده بود، به یکی از مهمترین نقاشان معاصر جهان تبدیل شد.

پلیس اسپانیا با استفاده از اطلاعات تیم تخصصی ردیابی آثار هنری گمشده در لندن، موفق به یافتن تابلوهای دزدی شده است. آن‌ها خبردار می‌شوند که فردی در نزدیکی بارسلونا پیشنهاد تعیین اصالت یکی از تابلوهای به سرقت رفته را دریافت کرده است. او عکسی را که سارقان برایش فرستاده‌اند به پلیس می‌دهد و پلیس با شناسایی دوربین مورد استفاده، عکاس و یکی از متهمان را پیدا می‌کند.   

تابلوهای بیکن در حراجی آثار هنری از ارزش بسیار زیادی برخوردارند. سال ۲۰۱۵ یکی از تابلوهای او در حراجی ساتبی لندن چیزی بیش از ۳۹ میلیون دلار فروخته شد.

در سال ۲۰۱۳ نیز تابلوی بیکن از لوسین فروید در نیویورک ۱۴۲ میلیون دلار فروخته شد و رکوردی تازه در حراجی آثار هنری ثبت کرد.

منبع: بی‌بی‌سی/  ۱۹ جولای

 

۵۷۲۴۱

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید