سازمان هواشناسی: افزایش دمای هوا در کشور روند طبیعی دارد

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به روند طبیعی افزایش دمای هوا در ایران ، گفت: با ورود به تابستان افزایش دمای هوا در سطح کشور روند طبیعی دارد و هیچ مساله غیر طبیعی در این زمینه مشاهده نشده است.

به گزار بازخوان، «داود پرهیزکار» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: افزایش دمای هوا در منطقه به طور معمول تحت تاثیر جریان های موسمی اقیانوس هند از خرداد ماه آغاز می شود و به تدریج شاهد افزایش دمای هوا در منطقه جنوب شرقی و نفوذ آن به مرکز، جنوب و جنوب غربی کشور خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در تهران شرایط تابستانی از نیمه خرداد ماه به بعد خود را نشان می دهد و دمای هوا در پایتخت رو به افزایش می رود و معمولا بیشترین رکورد ثبت دمای هوا در تهران از نیمه تیرماه تا نیمه مرداد ماه هر سال است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه تاکنون بیشترین دمای هوا در تهران ۴۳ درجه بالای صفر در سال های گذشته ثبت شده است، گفت: هم اکنون افزایش دمای هوا در تهران و کشور روند طبیعی خود را طی می کند.

به گفته وی، عده ای از شهروندان با سنجش دمای هوا معتقدند که دمای هوا بیش از آن چیزی که اعلام می شود، است در حالی که اطلاعات شهروندان بر مبنای تجهیزات غیراستاندارد سنجش دمای هوا است.

پرهیزکار با بیان اینکه سنجش دمای هوا در تمام کشورهای جهان طبق تعریف استانداردهای سازمان جهانی هواشناسی انجام می شود، گفت: در این شرایط دماسنج در یک ارتفاع تعیین شده در محفظه چوبی قرار می گیرد تا تابش خورشیدی و جریانات هوا بر روی آن اثری نداشته باشد و آن چیزی که اندازگیری می شود دمای واقعی هوا است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از آنجا که سنجش دمای هوا توسط مردم از این استانداردها برخوردار نیست و اعداد متفاوتی دارد لذا اعلام دمای هوا در این شرایط قابل اعتماد نیست و دمای واقعی هوا را نشان نمی دهد.

با افزایش دمای هوا در روزهای اخیر در برخی از مناطق کشور عده ای از هموطنان معتقدند افزایش دما روند طبیعی ندارد.

دمای استان خوزستان نیز در روزهای پایانی خردادماه به بیش از ۴۹ درجه سانتیگراد رسید.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید