سرمایه گذاری مطمئن و قانونی با ورود مسکن به بورس کالا

سرمایه-گذاری-مطمئن-و-قانونی-با-ورود-مسکن-به-بورس-کالا

به گزارش بازخوان به نقل از نقل از اتاق بازرگانی تهران، سید حسین سلیمی به مزیت‌های عرضه مسکن در بورس کالا اشاره کرد و گفت:عرضه مسکن در بورس کالا حرکتی به سوی شفافیت است وعرضه عمومی مسکن در بورس کالا منجر به افزایش راهکارهای فروش خواهد شد. هرچند در ابتدای کار عرضه هر نوع کالایی در بورس کمی مشکل به نظر می‌رسد، اما پس از شکل گیری ساختارهای موجود به شرایط بهتری می‌رسیم که مسکن هم از این قاعده مستثنی نیست.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین پیامدهای عرضه مسکن در بورس کالا جلب اعتماد بیشتر مردم است به طوری که بار‌ها پیش آمده است که مردم برای به کارگیری سرمایه‌های خرد در پروژه‌های بزرگ ساختمان سازی نام نویسی کردند، اما در نهایت علاوه بر بی نتیجه ماندن کار، سرمایه اولیه شان را هم از دست دادند. در بورس به دلیل اعمال مقررات مربوط به شناسایی شرکت ها، امکان کلاه برداری و سوءاستفاده از حسن نیت مردم نیست و مردم می‌توانند در فضایی شفاف، مطمئن و قانونی سرمایه گذاری کنند.
سلیمی اظهار کرد: یکی از انتقاداتی که به عرضه مسکن در بورس کالا وارد می‌می شود از ناحیه تعداد کم انبوه سازان و شرکت‌های شناسنامه دار فعال در این زمینه است که این انتقاد از این جهت بخش بزرگی از ساخت و ساز‌ها که در سطح واحدهای پنج طبقه و ۲۰ واحدی انجام می‌شود، صحیح است، اما نمی‌توان از سوی دیگر نیازهای بخش مسکن به حضور در بورس کالا را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بانک مسکن شرکت سرمایه گذاری مسکن تاسیس می‌کند که تاسیس این شرکت همراه با تشویق مردم برای سرمایه گذاری در بخش مسکن بوده و بهتر است به منظور ارائه بهتر و شفاف تر، عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا انجام شود، زیرا این اقدام هم برای بهبود وضع موجود هم برای آینده‌ای بهتر لازم است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید