سفر بیش از ۳ میلیون زائر به مشهد از ابتدای تعطیلات تابستان

سفر-بیش-از-3-میلیون-زائر-به-مشهد-از-ابتدای-تعطیلات-تابستان

به گزارش بازخوان به نقل از ایسنا، علیرضا رشیدیان در نشست ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی که امروز ۱۸ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در تابستان امسال بیش از ۷ میلیون مسافر و زائر به مشهد سفر کند.

 وی خاطرنشان کرد: یکی از هدف‌گذاری‌هایی که برای تابستان امسال انجام گرفته، این است که ۳۰ درصد کاهش تصادفات را داشته باشیم و باید اقدامات لازم به منظور تحقق این هدف انجام گیرد.
 
رشیدیان با اشاره به اینکه در تابستان امسال دهه کرامت را پیش‌رو داریم، گفت: تمام کشور در دهه کرامت باید رنگ و بوی رضوی بگیرد، به خصوص امسال که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده است. همچنین در دهه ولایت و ایام شهادت  امام صادق(ع) شهرستان‌های استان می توانند جشنواره‌های بومی و محلی برگزار کنند.
 
وی درباره وضعیت واحدهای اقامتی در مشهد تصریح کرد: باید از سرمایه‌گذارانی که در مشهد و در حوزه اقامتی سرمایه‌گذاری کرده‌اند حمایت صورت گیرد، طرح‌هایی مانند طرح مبدا به مبدا نیز در این راستا اجرا می‌شود تا در ایام غیرپیک نیز میزبان زائران باشیم.
 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: برخی مشکلات نیز در این حوزه وجود دارد مانند اینکه بعضی از مراکز اسکان آموزش و پرورش اقدام به پذیرش مسافر از غیرفرهنگیان می‌کنند، مراکز اسکان آموزش و پرورش مختص کارکنان و معلمان این سازمان است و در واقع دولت و نظام جمهوری اسلامی به دلیل جایگاه شاخص معلم، خدماتی را به این فرهیختگان ارائه می‌دهد اما نباید دایره خدمات دهی وسیع شود به طوری که فرصت اشتغال و بهره‌وری را از سرمایه‌گذاران حوزه اقامتی اخذ کند.
 
وی یادآور شد: البته باید این نکته را به هتلداران گفت که آنها نیز باید خودشان با شرکت حمل و نقل و  گردشگری هماهنگی کنند تا در مقابل وقایع، خنثی نباشند. همچنین باید ویترینی برای تمام مشتریان خود داشته باشند و پیشنهاد و خدمات مناسب با هر قشری را عرضه کنند، خیلی از کارمندان دولت یا افراد کم‌درآمد نمی‌توانند در هتل‌های گران قیمت اقامت کنند و نمی‌توان آنها را مجبور کرد که در هتل‌ها اقامت کنند.

 
رشیدیان اظهار کرد: ما نمی‌توانیم ظرفیت اقامتی خانه‌مسافرها را حذف کنیم، بلکه باید خدمات‌دهی آنها را اصلاح کنیم، همچنین باید تسهیلاتی به این واحدهای اقامتی داده شود تا بتوانند استانداردهای لازم را رعایت کنند. بنابراین نمی‌توان ابتدای این واحدها را پلمب کرد و سپس به دنبال تسهیلات باشیم بلکه در ابتدا باید امکان تحول این واحدهای اقامتی را فراهم کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید