سقوط اعتماد به رسانه ملی / ۷۳درصد مخاطبان خبرفوری علاقه‌ای به دیدن برنامه‌های سیما ندارند

انحصار پخش برنامه‌های ویژه‌ای چون اختتامیه جشنواره فیلم فجر در اختیار صداوسیماست ولی آیا این انحصار کمکی به رسانه ملی برای جذب مخاطبان بیشتر می‌کند؟

کانال بازخوان در یک نظرسنجی، با اشاره به پخش مستقیم برنامه های ویژه‌ای چون مسابقات فوتبال یا جشنواره های هنری به طور انحصاری در رسانه ملی، از مخاطبان خود پرسیده است که آیا این انحصارگرایی رسانه ای توانسته کمکی به جذب مخاطبان رسانه ملی کند؟
در پاسخ به این سوال، ۷۳درصد از بیش از ۳۲هزار نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، گفته‌اند که در هیچ حالتی حتی با وجود رانت برنامه‌سازی، برنامه‌های رسانه ملی را تماشا نمی‌کنند.


در برابر این ۲۴هزار نفر، ۱۳درصد دیگر معتقدند که اگر صداوسیما برنامه‌هایش را بهبود دهد، تلویزیون تماشا می‌کنند و تنها ۹ درصد مخاطبان بازخوان معادل سه هزار نفر گزینه «در هر صورت صدا وسیما را تماشا می‌کنم» را برگزیده اند.
نتایج این نظرسنجی بار دیگر اثبات می‌کند که صداوسیما با بحران مخاطب روبروست و باید برای برون رفت از این بحران افزون بر انحصار پخش برنامه های جذاب، تدابیر دیگری بیندیشد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید