سلحشوری در گفت‌وگو با خبرفوری: باید دست رئیس جمهور برای انتخاب وزیر زن باز باشد/ دستجردی جزء معدود وزرای موفق دولت احمدی نژاد بود

سلحشوری-در-گفت‌وگو-با-بازخوان:-باید-دست-رئیس-جمهور-برای-انتخاب-وزیر-زن-باز-باشد/-دستجردی-جزء-معدود-وزرای-موفق-دولت-احمدی-نژاد-بود

پروانه سلحشوری در گفت ‎و‎گو با خبرنگار سیاسی سایت بازخوان در پاسخ به سئوالی در خصوص ضرورت استفاده از وزیر زن در کابینه دوازدهم برای پاسخ گویی ریس جمهور به مطالبات و خواسته های زنان گفت: با حضور زنان در کابینه بسیار زیاد موافقم چراکه یکی از مطالبات ما زنان در زمان انتخابات ریاست جمهوری همین بود و خواستار حضور زنان در سطح کابینه بودیم.

نماینده مردم تهران در مجلس درادامه با بیان اینکه در حال حاضر شاهد حضور زنان در کابینه و در معاونت رئیس جمهور هستیم، افزود: با اینکه جایگاه معاونت رئیس جمهور ممکن است بالاتر از وزیر قرار بگیرد ولی برای ما بسیار مهم است که حتماً وزیر زن داشته باشیم و به این خواسته نیز اصرار داریم.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم همچنین در خصوص اینکه کدام وزارتخانه ها می توانند وزیر زن داشته باشند ؟ تاکید کرد: این موضوع را باید به رئیس دولت بسپاریم و نباید به رئیس جمهور اصرار کنیم که الزاما کدام وزارتخانه را وزیر زن بگذارد ولی می‌توانیم وزیر زن داشته باشیم و گزینه‌هایی به عنوان وزیر در فضای مجازی مطرح شده اند و می توان برای وزارتخانه های مختلف گزینه هایی پیشنهاد داد اما باید دست رئیس جمهور باز باشد، برای اینکه بخواهد در یک حالت مقایسه ای و بر اساس شایسته سالاری در میان وزرای خود وزیر زن نیز انتخاب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: به هیچ وجه معتقد نیستیم که شایستگی فدای جنسیت شود چراکه اگر شایستگی وجود نداشته باشد، جنسیت نیز قربانی می شود وعده ای می‌گویند شما وزیر زن معرفی کردید اما ناکارآمد بود از این رو برای ما مهم است که در کنار گزینه‌های مرد برای تصدی پست وزارتخانه، گزینه زن نیز وجود داشته باشد و دست رئیس جمهور از این بابت باز باشد و وزرای کابینه خود را بر اساس توانمندی انتخاب کند.

سلحشوری در پاسخ به این سئوال که آیا تجربه حضور خانم دستجردی به عنوان وزیر بهداشت زن در دولت قبل را موفق می دانید ؟ تاکید کرد: این تجربه بسیار خوب و موفقی بود و فکر نمی کنم که اصولگرا و اصلاح طلب وی را وزیر ناموفقی بدانند بلکه خانم دستجردی وزیر موفقی بود هر چند که مدت وزارت وی به پایان نرسید و به دلیل اختلافاتی که با رئیس جمهور وقت پیداکرده بود اما از نظر کارآمدی جزو معدود وزرای موفق دوران احمدی نژاد بود.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید