سند سالمندی تدوین شد

 رئیس سازمان بهزیستی کشور از تدوین سند سالمندی خبرداد و گفت: این سند در اختیار هئیت دولت قرار گرفته است.

به گزارش بازخوان به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بند پی از تدوین سند سالمندی خبرداد و گفت:این سند در اختیار هئیت دولت قرار گرفته است .

وی افزود:برنامه‌های توانمندسازی سالمند فراروی برنامه‌های بهزیستی قرار دارد.

بند پی همچنین با گرامیداشت دهه فجر گفت: دهه فجر امسال بزرگترین و استانداردترین مرکز نگهداری سالمندان در حوزه زنان در هیدج افتتاح می‌شود.یکی از برکات انقلاب افزایش طول عمر آحاد جامعه است. در بدو انقلاب امید به زندگی ۵۶ سال بود و در حال حاضر در زنان به ۷۸ سال و در آقایان به بالای ۷۳ سال رسیده است. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه  امروزه تحولات عظیم جمعیتی را شاهدیم،گفت: یکی از پدیده‌های افزایش سن سالمندی است و امروزه تحولات عظیم جمعیتی را شاهدیم که مختص کشور ما نیست. 

وی اظهارکرد:براساس آخرین سرشماری ۹.۳ درصد جمعیت سالمند هستند. بهزیستی در احکام قانون برنامه ششم برنامه‌ریزی در خصوص سالمندان را برعهده گرفته است. سالمندان سالها تجربیات ذی‌قیمت خود را به خدمت گرفته‌اند و دولت باید حفظ حرمت و حمایت‌های روانی از این قشر را در برنامه‌های خود قرار دهد.
 
 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید