سهم‎خواهی اصلاح‎طلبان به شهرداری تهران هم رسید/وقتی نشریه کارگزارانی‌ها برای شهردار شدن دو عضو خود تلاش می‌کند

سهم‎خواهی-اصلاح‎طلبان-به-شهرداری-تهران-هم-رسید/وقتی-نشریه-کارگزارانی‌ها-برای-شهردار-شدن-دو-عضو-خود-تلاش-می‌کند

به گزارش خبرنگار سایت بازخوان بعد از پیروزی اصلا‌ح‌طلبان در انتخابات شوراهای شهر در تهران آنچه بیشتر از پیروزی در انتخابات این جریان سیاسی را تحت شعاع خود قرار داد انتخاب شهردار آینده تهران بود موضوعی که دامنه اختلافات میان منتخبین و بزرگان اصلاح‌طللب را از همان روزهای اولیه به وضوح نشان داد.

قبل از برگزاری انتخابات شوراها، نامزدهای لیست اصلاح‎طلب در تهران میثاق‎نامه‎ای را امضا کردند که در صورت پیروزی برای حضور در مسند شهردار وارد میدان رقابت نشوند میثاق‎نامه‎ای که همان روزهای ابتدایی محسن هاشمی پس از پیروزی در انتخاب تاکید کرد که آن را امضا نکرده است.

حال در شرایط فعلی که زمان کمی برای آغاز به کار شورای پنجم باقی مانده است فعالیت جریانات سیاسی اصلاح‎طلب برای تصدی شهرداری تهران افزایش پیدا کرده اسیت و این در حالی است که بسیاری از منتخبین شورای پنجم در جریان این موضوع قرار ندارند به‎گونه‎ای که حسن رسولی و محمدجوادحق‎شناس در گفت و گو با سایت بازخوان از عدم رایزنی درباره تعیین شهردار آینده تهران خبر می‎دهند اما دیگر منتخب شورا یعنی افشین حبیب‎زاده از رایزنی اعضا شورا به صورت تک تک با گزینه‎های شهرداری آینده تهران خبر می‎دهد.

اینکه در این برهه زمانی از میان گزینه‎هایی چون حسین مرعشی، محسن مهرعلیزاده، محمود حجتی، محمدعلی نجفی و در نهایت محسن هاشمی چه کسی راهی خیابان بهشت می‎شود حائز اهمیت است ولی نباید از این نکته غافل شد که جریانات سیاسی اصلاح‎طلب فارغ از شورای عالی اصلا‎ح‎طلبان خود به تنهایی وارد میدان رقابت شده و سهم‎خواهی جدی را برای کسب کرسی شهرداری تهران آغاز کردند.

مجله صدا یکی از ارگان‌های رسمی حزب کارگزاران که محمدقوچانی از اعضای جدید حزب کارگزاران سردبیری آن را برعهده دارد در جدیدترین شماره خود با انتشار تصویری بر روی جلد اصلی از حسین مرعشی و محمدعلی نجفی به عنوان دو گزینه اصلی تصدی شهرداری تهران نام برده و سعی کرده با ترسیم نموداری شانس این دو فرد را برای تصدی سکانداری شهرداری تهران پررنگ‎تر نشان دهد روندی که شاید به خوبی اتفاقات آینده را به نمایش می‎گذارد علی‎رغم اینکه حسین مرعشی در گفت وگویی به صراحت از عدم حضور در شهرداری تهران خبر داده بود و نجفی نیز تا به امروز درباره این موضوع اظهارنظری نکرده است.

از این رو باید منتظر باشیم و ببینیم شورای عالی اصلاح‎طلبان و محمدرضا عارف که ریاست این شورا را برعهده دارد و این روزها دل خوشی هم از دولتی‏‌ها و برخی از جریانات اصلاح‎طلب و شاید کارگزارانی‎ها ندارد نسبت به این موضوع چه واکنشی نشان خواهد داد.

آیا حزب کارگزاران باز هم به مانند ادوار گذشته به عنوان یکی از احزاب اصلاح‎طلب همه چیز را به نفع خود به اتمام می‎رساند؟؟

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید