سکته قلبی علت مرگ ۴۰ درصد ایرانی‌ها

وزیر بهداشت گفت: ۴۰ درصد مرگ و میرها به علت سکته قلبی و ۱۵ درصد ناشی از سکته مغزی است.

به گزارش بازخوان به نتقل از فارس، وزیر بهداشت در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز اورژانس تهران اظهارداشت: خوشحالیم که بالاخره اورژانس کشور در سراسر ایران متحمل شده و خدمات ارزشمندی به مردم در این حوزه در زمین، آسمان و دریا ارائه می‌شود.

وی افزود: رویکرد اورژانس ارتقاء کیفیت است که با داشتن دانش و مهارت بیشتر این مسئله بیشتر محقق می‌شود. همچنین متانت، تبحر و دانش نیروهای اورژانس به بیماران و خانواده‌های آنها آرامش داده و سبب پیشگیری از آسیب‌های بزرگی همچون مرگ و معلولیت آنها می‌شود.

 سکته قلبی علت مرگ ۴۰ درصد ایرانی‌ها

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۴۰ درصد مرگ و میرها به علت سکته قلبی و ۱۵ درصد مرگ ها در ایران ناشی از سکته مغزی است، گفت: راه‌اندازی ۲ سرویس ویژه در اورژانس برای کمک به این بیماران خوشبختانه در تهران انجام گرفته و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ این مسئله در سایر شهرها نیز صورت گیرد.

هاشمی با بیان اینکه اورژانس اکنون سازمان شده است، گفت: روز گذشته در جلسه هیأت وزیران آئین‌نامه سازمان اورژانس به تصویب رسید و امیدوارم نمایندگان نیز بودجه‌ای را برای تصویب آن اختصاص دهند.

 ضرورت استفاده از تجربه اورژانس‌های موفق جهان

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تجربه و دانش کشورهای موفق در حوزه اورژانس گفت: سرپرست اورژانس کشور امکان رفت و آمد نیروهای اورژانس به خارج از کشور انشاالله فراهم خواهد کرد تا بتوانیم از این تجربه‌ها استفاده کنیم همچنین اگر ما نیز موفقیت‌های چشمگیری داشتیم آن را به سایرین ارائه دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه می‌دانم کار کردن در اورژانس سخت است و فشار کاری زیاد، گفت: البته این مشکل نسبت به سال ۹۲ بهتر شده و این سازمان موفقیت‌های زیادی به همراه داشته است.

 

 اختصاص ۵ بالگرد هوایی برای پایتخت تا نیمه نخست سال آینده

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ۴ تا ۵ بالگرد هوایی برای پایتخت در نظر گرفته شده که انشاالله بتوانیم تا پایان نیمه اول سال آینده بتوانیم آن را در تهران استقرار دهیم.

هاشمی افزود: علاقه‌مندی ما به اورژانس ذاتی است چرا که معتقدم این سازمان پیشانی خدمت ما به مردم محسوب می‌شود.

وی در پایان گفت: درباره شرایط معیشتی بین پرستاران و پرسنل اورژانس تفاوتی نیست که انشاالله معاونت توسعه وزارت بهداشت اگر سلیقه پردازی‌هایی در این مورد بوده آن را اصلاح خواهند کرد.

 
 
 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید