صداهاي مهيب در شهر كرمانشاه شنيده شد

ساعتی قبل صدای مهیبی در برخی از مناطق شهر کرمانشاه شنیده شد که باعث نگرانی مردم شد.

به گزارش خبرفوري چند ساعت پیش بود که خبری مبنی بر مشاهده صداهای عجیب و انواری که تاکنون مشاهده آن در کرمانشاه بی سابقه بود پخش شد.

بنا بر این خبر فرماندار کرمانشاه اعلام كرد: با توجه به پیگیری های انجام شده ظاهرا مسئله امنیتی نیست، هر چند بدنبال منشاء این صدا یا انفجار هستیم.

بسیاری از افراد معتقد بودند که این خبر، یک شایعه علمی است و صحت ندارد.

این درحالیست که یک متخصص نجوم حتی احتمال دیده شدن شهاب سنگ را هم داده بود. 

علیرضا اسلام پیا منجم و ستاره شناس گفت: در خصوص منشا صدای انفجار و نور دیده شده در آسمان شهر کرمانشاه نمی‌توان اظهار نظر قاطعی داشت اما مشخصات گفته شده توسط شاهدان عینی بی‌شباهت به انفجار شهاب سنگ نیست.
وی افزود: اینکه صدای انفجار شنیده شود، لرزش آن احساس شده و نور در آسمان دیده شود و در عین حال آثاری از انفجار در محدوده رویت این نشانه‌ها نباشد بی‌شباهت به انفجار شهاب سنگ‌ها در ارتفاع های پایین جو نیست.
این کارشناس افزود: زاویه ورود شهاب سنگها به جو و همچنین سرعت ورود آنها به جو تعیین کننده میزان نزدیک شدن آنها به سطح زمین، بالا رفتن میزان درجه حرارت سطح آنها و البته شدت انفجاری است که برای شهاب سنگها رخ می‌دهد.
اسلام پیا تصریح کرد: بررسی های روزهای بعد می‌تواند صحت این فرضیه را رد یا تایید کند.

واقعیت اینجاست که بسیاری از کارشناسان ماجرای نور زلزله را مطرح کرده بودند، این پدیده علمی باردیگر بعد از زلزله امشب کرمانشاه تایید شد.

دقایقی پیش زلزله ای با قدرت ۴.۱ ریشتر کرمانشاه را لرزاند.

پیش از این هم خبرنگار اجتماعی بازخوان، در مصاحبه با زلزله زدگان دریافته بود که آنها هم پیش از زلزله صدای مهیب انفجار را شنیدند و نوری هم مشاهده کرده بودند.

 

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید