ظریف در نیویورکر: توافقی دیگر به غیر از برجام ممکن نیست

ظریف-در-نیویورکر:-توافقی-دیگر-به-غیر-از-برجام-ممکن-نیست

ظریف: حتی فکر کردن به از سرگیری این مذاکرات به شدت خطرناک است زیرا هم اکنون ما حتی با انتظاراتی به مراتب بیشتر بر سر میز مذاکره خواهیم نشست».

به گزارش بازخوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ نیویورکر نوشت: وزیر امور خارجه ایران می گوید حصول توافق هسته ای به اندازه کافی دشوار بود و رسیدن به توافقی دیگر غیرممکن خواهد بود.
این نشریه آمریکایی در تحلیلی به قلم رابین رایت نوشت: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران سخنان دولت ترامپ را مبنی بر مذاکره مجدد برای توافق هسته ای رد کرد و گفت: «حتی فکر کردن به از سرگیری این مذاکرات به شدت خطرناک است زیرا هم اکنون ما حتی با انتظاراتی به مراتب بیشتر بر سر میز مذاکره خواهیم نشست».
وی افزود: «حصول این توافق به اندازه کافی دشوار بود و رسیدن به توافقی دیگر غیرممکن خواهد بود.»
ظریف به رایت گفت: «ما با احتمال برگزاری یک نشست با تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در صورتی که برای اجرای توافق هسته ای لازم باشد، مخالف نیستیم».
وی سپس به خبرنگاران گفت: «چنانچه ما شاهد حسن نیت از طرف آمریکا در اجرای توافق هسته ای باشیم، این می تواند به مثابه یک بنیان و شالوده باشد و نه یک حد نهایی و امکان تعامل در سایر حوزه ها نیز ممکن خواهد شد. اما ما تاکنون شاهد آن نبوده ایم».
ظریف گفت: «من تا به حال درخواست چنین نشستی نکرده ام و فکر نمی کنم چنین درخواستی بکنم.»

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید