غضروف مستحکم؛ اختراع جدید دانشمندان

غضروف-مستحکم؛-اختراع-جدید-دانشمندان

به گزارش بازخوان و به نقل از مهر، محققان امیدوارند که این فناوری جدید بتواند به بیماران مبتلا به ورم مفاصل کمک کند تا زندگی بهتری نسبت به قبل داشته باشند.

بررسیهای صورت گرفته نشان می دهد که می توان از این نوآوری برای جایگزین سازی بافت غضروفی آسیب دیده در ناحیه ران و زانو استفاده کرد.

این فناوری پزشکی درحالی ارایه شده که تا پیش از این اکثر تلاشها برای تولید و به کارگیری غضروف مصنوعی ناکام بوده است. علت اصلی این مشکل، فشار قابل توجهی است که به طور طبیعی بر مفاصل وارد می شود و غضروفهای مصنوعی تاب مقاومت در برابر آن را ندارند. اما گویا این نقصان در نوآوری محققان دانشگاه فلوریدا برطرف شده است.

ورم مفاصل هم اکنون به عنوان یکی از بیماریهای شایع در دنیا به شمار می آید تا جایی که تنها در آمریکا ۳۰ میلیون نفر با آن دست به گریبان هستند.

محققان در نظر دارند در مراحل بعدی، غضروف جدیدشان را در دوره های طولانی مدت تری مورد آزمایش قرار دهند تا در نهایت مجوز به کارگیری آن را در انسان از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کنند.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید