قالیباف : مترو فرودگاه امام در چند روز آینده افتتاح می شود

قالیباف-:-مترو-فرودگاه-امام-در-چند-روز-آینده-افتتاح--می-شود

محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۶۶ دستگاه واگن و لوکوموتیو برقی مترو تهران و حومه و همین طور نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران با ورود اتوبوس‌های تک‌کابین جدید، اظهار داشت: وعده‌ای که به مردم داده بودیم به همت مجریان و کارکنان مترو و شرکت واگن‌سازی عملی شد.

وی ادامه داد: قول داده بودیم در هر فصل تعدادی واگن را وارد شهر کنیم و امروز بر اساس این قول ۶۶ واگن به مترو اضافه شد و همین طور ۳۰ دستگاه اتوبوس نیز به ناوگان اتوبوسرانی شهر اضافه شد.

قالیباف بیان داشت: بر همین اساس ۲۰۰ هزار نفر به ظرفیت روزانه مسافربری حمل و نقل اضافه می‌شود.

وی افزود: در بخش اقتصادی نیز قرارداد ۴۵۰ میلیون یورویی بانک شهر بسته شده است و ۲۰۰ واگن دیگر تا پایان سال تحویل مترو داده خواهد شد.

شهردار تهران یادآور شد: شرکت واگن‌سازی این ظرفیت را دارد که روزانه دو واگن بسازد و به عبارتی در سال ۶۰۰ واگن در این شرکت ساخته می‌شود، ولی از سوی دیگر با مشکلات نقدینگی و منابع مالی مواجه هستیم و باید دولت در توسعه واگن‌سازی توجه بیشتری داشته باشد.

وی یادآور شد: با توجه به تلاش همکاران تمامی خطوط مترو تا پایان این دوره شهرداری به بهره‌برداری می‌رسد.

قالیباف درباره خطوط ۶ و ۸ مترو اشاره کرد و گفت: خط ۶ بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته است و قطعاً به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و تا پایان این دوره ظرفیت مترو تا ۱۰ میلیون نفر مسافر در روز می‌رسد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: ادامه بزرگراه حکیم تا هفته آینده آماده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی درباره خطوط مترو اظهار داشت: در سال‌های گذشته در حوزه تصمیم‌گیری مترو حومه را از تهران جدا کردند که در این مدت هیچ اتفاقی نیفتاد و دوباره مترو حومه به تهران سپرده شد که مترو فرودگاه امام (ره) راه‌اندازی و افتتاح شد.

قالیباف یادآور شد: به دنبال آن هستیم که ادامه خط ۳ به اسلامشهر متصل شود.

شهردار تهران با اشاره به عدم اجرای تعهدات دولت در حوزه حمل و نقل عمومی گفت:‌بر اساس قانون باید ۸۲. ۵ درصد از پول اتوبوس‌ها را دولت پرداخت کند، ولی از سال ۸۹ تا کنون هیچ اتوبوسی واگذار نشده است.

وی بیان داشت: شهرداری تهران به دنبال خصوصی‌سازی تلاش کرد و امروز یکی از افتخارات ما این است که با رویکرد اقتصاد مقاومتی نسبت به تأمین اتوبوس‌های لازم اقدام کردیم.

قالیباف بیان داشت: در حال حاضر از هر کجای شهر که باشید با طی کردن ۳۵۰ متر حتماً به یک ایستگاه حمل و نقل عمومی اعم از مترو و اتوبوس دسترسی پیدا خواهید کرد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید