قطعه‌سازی داخلی تحت نام برندهای خارجی

قطعه‌سازی-داخلی-تحت-نام-برندهای-خارجی

به گزارش بازخوان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سید جواد حسینی کیا در خصوص توان و ظرفیت داخلی سازی خودروهای وارداتی، اظهار داشت: در قراردادهای جدید منعقد شده با تولیدکنندگان خارجی باید براساس اقتصاد مقاومتی عمل شود و همراه خودرو وارداتی تکنولوژی ساخت‌ آن‌هم وارد کشور شود.

نماینده مردم سنقر و کلیای در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعات خودروهایی وارداتی باید در کشور تولید شود، گفت: ظرفیت تولید و ساخت قطعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید در کشور وجود دارد و قطعه‌سازان داخلی پتانسیل تولید آنها را دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر تولید کنندگان با توجه به ظرفیت‌های موجود به سمت افزایش کیفیت خودرو و داخلی سازی خودروهای وارداتی حرکت کنند آینده روشنی در انتظار آنها است.

حسینی‌کیا با بیان اینکه مشکل خودروسازی کشور ما دولتی بودن بخشی از آن است، تصریح کرد: به دلیل دولتی بودن بخشی از صنعت خودروسازی کشور حرکت سریع و روز‌افزون این صنعت به‌سمت پیشرفت کند صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه التزام حضور جدی قطعه‌سازان در این صنعت وجود دارد، عنوان کرد: رابطه بین خودرو‌سازان و قطعه‌سازان نیازمند اصلاح است، خودروسازان نباید خود را بالا دست قطعه سازان بدانند و حرکت ‌آنها باید همسو و درکنار یکدیگر باشد در صورت وجود این هماهنگی بین این دو بخش صنعت‌خودرو پیشرفت می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: در صنعت خودروسازی باید یک تغییر نگرشی به‌منظور افزایش سطح کیفی خودروهای داخلی بوجود آید و با توجه به ظرفیت فراوان موجود، داخلی سازی خودروهای وارداتی را فراموش نکنند.

حسینی‌کیا با تاکید بر اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت برند، برند‌های جهانی انجام داد و تعاملاتی را به‌منظور این همکاری انجام دهیم، خاطرنشان کرد: این سبک تولید، منافی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد.

 
بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید