قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸۵ سنت، معادل ۱٫۲ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۴۶ سنت رسید.

به گزارش بازخوان  به نقل از رویترز، در حالی که افزایش تولید نفت آمریکا بر کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا سایه افکنده است، قیمت نفت خام آمریکا امروز بیش از یک درصد کاهش داشت.

اگر کاهش قیمت های امروز تا پایان جلسه جاری به قوت خود باقی بماند، بزرگترین کاهش قیمت هفتگی نفت از ماه اکتبر تاکنون رقم خواهد خورد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸۵ سنت، معادل ۱٫۲ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۴۶ سنت رسید. روز دوشنبه قیمت هر بشکه نفت برنت به بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون یعنی ۷۰ دلار و ۳۷ سنت رسیده بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۹۳ سنت، معادل ۱٫۵ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا روز سه شنبه بالاترین رقم خود از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون یعنی ۶۴ دلار و ۸۹ سنت را تجربه کرد.

تجار گفتند، افت قیمت ها ناشی از افزایش تولید نفت آمریکا بعد از یک دوره کوتاه کاهشی و همچنین احتمال کاهش تقاضا با پایان یافتن فصل زمستان در نیمکره شمالی بوده است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی است، میزان تولید نفت آمریکا در روز ۱۲ ژانویه به ۹٫۷۵ میلیون بشکه در روز رسید. میزان تولید نفت آمریکا در آغاز سال جاری به دلیل سرمای شدید هوا و تعطیلی بخشی از تاسیسات تولیدی به ۹٫۴۹ میلیون بشکه رسیده بود.

اکثر تحلیلگران انتظار دارند تولید نفت آمریکا به زودی از ۱۰ میلیون بشکه در روز فراتر برود.

با این حال، اکثر تحلیلگران معتقدند با توجه به کاهش تولید های اوپک و روسیه بازار نفت از وضعیت مطلوبی برخوردار است و کاهش شدید قیمت ها بعید به نظر می رسد.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه با ۶٫۹ میلیون بشکه کاهش به ۴۱۲٫۶۵ میلیون بشکه رسید. این پایین ترین میزان ذخایر در این فصل از سال در ۳ سال گذشته است و پایین تر از متوسط ۵ سال اخیر (۴۲۰ میلیون بشکه) است.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید