قیمت نفت افزایش یافت

قیمت-نفت-افزایش-یافت

به گزارش بازخوان به نقل از رویترز، بعد از کاهش شدید قیمت ها در جلسه گذشته، امروز به دلیل احتمال محدود شدن تولید نفت نیجریه و لیبی در نشست تولید کنندگان نفت در سن پترزبورگ، قیمت نفت با افزایش همراه بود.

وزرای کشورهای عضو اوپک و تولید کنندگان غیر عضو اوپک امروز برای بحث در خصوص توافق کاهش تولید در سن پترزبورگ روسیه تشکیل جلسه می دهند.

منابع آگاه گفتند، این کمیته احتمالا پیشنهاد خواهد کرد که میزان تولید نفت نیجریه و لیبی به صورت مشروط محدود شود، هرچند که برخی تحلیلگران نسبت به اتخاذ چنین تصمیمی تردید دارند.

کانامه گوکان، استراتژیست موسسه اوکاتو شوجی در ژاپن گفت: «کمیته تولید کنندگان نفت ممکن است بیانیه ای در مورد همکاری در زمینه کاهش تولید صادر کند، اما کاهش تولید از سوی لیبی و نیجریه تقریبا غیر ممکن است زیرا لیبی به تازگی از جنگ داخلی رها شده است.»

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفته، لیبی و نیجریه باید زمانی که تولیدشان تثبیت شد، تولید خود را محدود کنند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با ۲۴ سنت افزایش به ۴۸ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت در آخرین روز معاملات هفته گذشته با ۲٫۵ درصد کاهش مواجه شده بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با ۱۷ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ۹۴ سنت رسید.

اسام المرزوق، وزیر نفت کویت گفته، تبعیت از توافق کاهش تولید توسط کشورهای عضو و غیر عضو اوپک خوب بوده و کاهش بیشتر تولید محتمل است.

در همین حال، محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت، حرکت بازار به سوی توازن مجدد کندتر از حد انتظار است، اما این روند در نیمه دوم سال شتاب بیشتری خواهد گرفت.

آمارهای موسسه بیکر هاگز نشان می دهد که شرکت های حفاری نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ جولای تعداد سکوهای حفاری خود را یک مورد کاهش داده اند.

انتهای پیام/۱۵۰

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید