مازندرانی ها در مصرف برق رکود زدند

قاسم شهابی روز پنج شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود : سال گذشته بیشترین مصرف برق در روز ۲۴ مرداد ماه با یک هزار و ۷۵۰ مگاوات اتفاق افتاد که امسال با موج گرمای زود رس ما شاهد رکورد زنی در تیرماه هستیم .

وی افزود : روز گذشته میزان مصرف برق در کشور نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ حدود ۶ درصد افزایش داشته است .
شهابی گفت : تعطیلی زود هنگام ادارات و واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی منجر به کاهش مصرف برق شد و کمک خوبی به برق رسانی به منازل کرد .
وی همچنین گفت : در سال جاری در برخی روزها نسبت به روزهای مشابه سال ۹۵ در استان مازندران میزان مصرف برق تا حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است .
مدیرعامل توزیع برق استان مازندران افزود : در روزهای اخیر به خصوص روز چهارشنبه ، افزایش محسوس دما منجر به افزایش میزان مصرف و بار ترافیکی سنگین بر سیم ها شد که در برخی مناطق قطعی موقت برق را داشتیم .
در روزهای اخیر در استان مازندران دمای هوا افزایش محسوس داشته و دیروز چهارشنبه دمای برخی مناطق استان به بیش از ۳۹درجه رسید .
از عصر امروز پنج شنبه مردم مازندران با کاهش دما ، افزایش ابر و بارش پراکنده که از غرب استان آغاز می شود ،روبرو خواهند شد.
بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران در روزهای آینده دمای هوا نسبت به امروز ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می یابد .

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید