مجلس آمریکا لایحه تحریم‌ شرکای کره شمالی را بررسی می کند

مجلس-آمریکا-لایحه-تحریم‌-شرکای-کره-شمالی-را-بررسی-می-کند

به گزارش بازخوان به نقل از فارس، «کریس ون هولن» و «پاتریک تومی» سناتورهای آمریکا در جلسه‌ای در کنگره لایحه‌ جدیدی را معرفی کردند تا طبق آن بانک‌ها و شرکت‌هایی که با کره شمالی تعامل دارند را هدف بگیرد و این مؤسسات را از دسترسی به نظام مالی آمریکا منع کند.

ون هولن اعلام کرد: «ما یک لایحه‌ای را برای تقویت اجرای نظام تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی ارائه کردیم».

ون هولن تصریح کرد که پیونگ‌یانگ سالهاست از تحریم‌های بین‌المللی فرار کرده است و از طریق شرکای خود به نظام مالی جهانی دسترسی داشته است.

طبق قانون جدید، شرکت‌‌ها می‌بایست بین تجارت با آمریکا یا اینکه تجارت با کره شمالی یک گزینه را انتخاب کنند.

این لایحه همچنین به رئیس‌جمهور آمریکا این اختیار را می‌دهد تا دولت‌های خارجی را که تلاش می‌کنند مانع محدودیت‌های بین‌المللی کره شمالی شوند را تحریم کند.

روز سه‌شنبه هفته جاری، «هیتر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که چین اهرم منحصر به فردی در قبال کره شمالی دارد زیرا حدود ۹۰ درصد از تجارت خارجی پیونگ‌یانگ با پکن است.

وی در ادامه افزود که آمریکا به وضوح اعلام کرده است که از چین می‌خواهد که فشار بیشتری به کره شمالی وارد کند تا به قطعنامه‌‌های شورای امنیت در خصوص توسعه برنامه هسته‌ای پایبند باشد.

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید