محمد هاشمی: می‌خواهید بدانید چرا احمدی‌نژاد بست‌نشینی می‌کند، نامه سال۸۸ آیت‌الله هاشمی را بخوانید!

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص بست نشینی های اخیر تیم احمدی نژاد گفت: یکی از علت ها به لحاظ تاریخی فرار از مجازات و اقرار به جرم بوده است.

محمد هاشمی در گفتگو با خبرنگار بازخوان در خصوص علت اقدامات اخیر احمدی نژاد و بست نشینی آقایان گفت: من نمی توانم به اهداف دقیق آقای احمدی نژاد اشاره کنم چرا که اطلاعاتی در این خصوص ندارم اما موضوع بست نشینی در تاریخ دو علت داشته است یکی برای کسانی بوده است که خودشان قبول داشته اند که مجرم بوده اند و برای فرار از مجازات جرمی که مرتکب شده اند به اماکن مقدس پناه می بردند تا مامورین حکومتی به علت آن که این فرد خود را در پناه این اماکن قرارداده اند آنها را دستگیر نکنند و به سزای جرمشان نرسانند ولی در مقابل دسته دومی هم بودند که برای تظلم خواهی از حاکم ها و حکومت های ظالم به این کار دست می زدند.

هاشمی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر نمی توانم بگویم علت این رفتارهای آقایان چیست گفت: ولی این دو تفسیر از بست نشینی مطرح است که یکی برای فرار از مجازات و یکی برای تظلم خواهی صورت می گرفته است.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: تاریخچه بست نشینی نه برای شخص و نه برای حکومت ها خوب نبوده است و هر دو طرف را زیر سئوال می برده است.

محمد هاشمی در خصوص اینکه که قبلا اصلاح طلبان مطرح کرده بودند که اقدامات احمدی نژاد اصل نظام را نشانه رفته است گفت: در این زمینه فعلا صحبت نخواهم کرد و فقط می توانم به این نکته اشاره کنم که مرحوم آیت الله هاشمی سال ۸۸ طی نامه ای به رهبر انقلاب موضع خود را در خصوص آقای احمدی نژاد اعلام کرد، حال اگر کسی بخواهد بیشتر در این زمینه بداند می تواند به آن نامه مراجعه کند.

وی در انتها تاکید کرد: بیشتر از این در حال حاضر به این موضوع وارد نمی شوم و دوستان را به نامه مرحوم آیت الله هاشمی توصیه می کنم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص مباحث انتخاباتی سال ۸۸ نامه مهمی به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ارسال کرده بود که میان سیاسیون به نامه بی سلام معروف است که بخش‌های از آن را در ادامه می‌خوانید:

 *زیر سئوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی بعهده داشته‌اید.

* نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

* البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

 *اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.

 *در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسئوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

 

 

 

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

 تمام مطالب از خبرگزاری های مجاز جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شده و مسئولیت محتوای آن بر عهده منبع خبر می باشد. بازنشر مطالب با درج نام و لینک بازخوان آزاد است

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید